“Ya özgürlük diyeceğiz ya sefalet”

KALEM Farkıyla...

“Ya özgürlük diyeceğiz ya sefalet”

“Ya özgürlük diyeceğiz ya sefalet”

Çanakkale’nin sevilen simalarından Adnan İlter, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ülkenin ileriye gitmesi için tarımdan, turizme her alanda katma değeri yüksek ekonomiye geçmenin şart olduğunu ifade etti. İlter paylaşımında, “Ya özgürlük diyeceğiz ya sefalet…” dedi.

Şehrin sevilen isimlerinden Adnan İlter geçtiğimiz gün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda var olan zenginliklerin ülkeyi ihya etmeye yetmediğini ifade etti. Paylaşımında İlter, “Ülkemiz bir yol ayrımında. Doğal kaynaklar, jeopolitik konum, tarımsal zenginlikler artık bir ülkeyi ihya etmeye yetmiyor.Eski usül tarımla, turizmle, inşaatla varacağımız yerin sonuna geldik. Buradan öteye gitmek için tarımdan, turizme her alanda katma değeri yüksek ekonomiye geçmemiz şarttır. Bunun yolu da temel özgürlüklerde, hukuk sisteminde ve eğitimde reform yapmamızdan geçer.İktidarların yaptıklarından “herkesi” ya da “muhalefeti” sorumlu tutmak, son derece yanlış, popülist ve iktidarı sorumluluktan kurtarmaya yönelik bir yaklaşımdır.Ya özgürlük diyeceğiz ya sefalet…Ben, “Özgürlük” diyorum!” ifadelerine yer verdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST