Yangın tatbikatı gerçekleştirildi

KALEM Farkıyla...

Yangın tatbikatı gerçekleştirildi

Yangın tatbikatı gerçekleştirildi

Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü’ nün 2020 yılı yangın tatbikatı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.

Orman Bölge Müdürlüğü ve Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü’ nün 2020 Yılı Yangın Tatbikatı 21 Mayıs 2020 tarihinde Bölge Müdürü Enver Demirci, Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Köle, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Tuncay Işık, İşletme Müdürü Barış Sergin, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman Mühendisleri, Muhafaza Memurları ve Yangın İşçileri’ nin katılımıyla Yangın Harekat Merkezinde gerçekleştirildi. Tatbikata katılan Bölge Müdürü Enver Demirci; İlk hedeflerinin yangın çıkmaması için gerekli önlemleri almak olduğunu belirtti. Demirci konuşmasının devamında; “Yangına müdahale araç gereçlerinin faal durumda bulundurarak orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarına kendimizi fiziki ve psikolojik olarak hazırlamak gerekir” dedi. Orman yangınlarının riskli olduğunu ve sürekli değişim gösterdiği için organizasyonunun çok zor olduğunu, süreç olarak tda birçok organizasyonu içerdiğini belirten Demirci, bu nedenle yapılan eğitim ve tatbikatların çok önemli olduğunu, herkesin bu eğitimlerden gerekli kazanımları sağlaması gerektiğini söyledi ve 2020 yılı yangın sezonunun başarılı ve kazasız bir şekilde geçmesi diledi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST