‘Yansımalar’ sergisi açıldı

KALEM Farkıyla...

‘Yansımalar’ sergisi açıldı

‘Yansımalar’ sergisi açıldı

Tuğçe Ergönenç Yansımalar isimli ilk kişisel sergisini ÇTSO Çanakkale Evi’nde açtı.

Yansımalar isimli Tuğçe Ergönenç’in ilk kişisel resim sergisi Çanakkale Evi’nde açıldı. Yağlı boya, akrilik, sulu boya ve kara kalem çalışmalarından oluşan sergide 30 adet eser bulunuyor. Sanatçı sergisinde yaptığı resimlerde çekmiş olduğu fotoğraf karelerinden esinlendi. Ergönenç, Çanakkale’nin doğal güzelliklerinden etkilenip bunları resimlerinde sanatseverlere aktarmaya çalışmış. Serginin adını da denize düşen gölgelerinin güneş ışığı ile harmanlanması ile oluşan etkilerinden, yani yansımalarından almış olup, resimlerinde denizi tüm sadeliği ile ele alıyor. Çanakkaleli olduğunu ve Çanakkale’yi çok sevdiğin belirten Ergönenç genelde kayık ve tekne çizmesinin sebebini ise, “Üniversitede bitirme projem deniz ve tekne idi. Ayrıca çok seviyorum” şeklinde açıklıyor Sergi 28 Eylül Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST