Yarar; ”Barış Pınarı Harekatı daha yeni başladı”

KALEM Farkıyla...

Yarar; ”Barış Pınarı Harekatı daha yeni başladı”

Yarar; ”Barış Pınarı Harekatı daha yeni başladı”

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Biga Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta Türkiye’nin Suriye sınırında yaşananları anlattı. Yarar, Barış Pınarı Harekatı’nın bitmediğini aksine daha yeni başladığını söyledi.

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Barış Pınarı Harekatı ve Yeniden Çizilen Sınırlar” adlı konferansıyla Bigalılarla buluştu. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Mete Yarar, vatandaşların merak ettiği birçok konuyu video ve haritalar üzerinden anlattı.

“BARIŞ PINARI HAREKATI DAHA YENİ BAŞLADI”
Barış Pınarı Harekatı’nın önemini anlatan Mete Yarar, “Barış Pınarı Harekatı bölgede birçok oyunu bozdu. İsrailliler 6 yılda planladıklarımız bitti yorumunda bulundu. Mesele Suriye topraklarında bir yer elde etmek değildi amaç büyük İsrail projesinin bir parçası yapmaktı. Sınırları değiştirilmeye çalışılan Türkiye sınırları değiştirdi. Fırat Kalkanı Harekatı Türkiye’nin coğrafyada başkaldırışıdır ve operasyonların devamı geldi. Barış Pınarı Harekatı ise bitmedi, daha yeni başladı. Operasyon sadece teröristlerin temizlendiği bir durum değil, çok daha büyük bir planı bozuyoruz. İçimizdeki hainlerin temizlendiği bir süreç geçirdik. Türkiye ne zaman sınırda operasyon yapmaya karar verse ülkemizde ya iç karışıklık çıktı ya da bir ayaklanma benzeri olayla karşılaştı” diye konuştu.

ARTIK MASADA KAZANAN BİR TÜRKİYE VAR
Türkiye’nin sahada yaptığı operasyonlar sonucu masada da kazanmaya başladığını belirten Mete Yarar, “Türkiye ne sahada ne de masada kaybediyor aksine kazanıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ABD’ye giderken bir ifade kullanmıştı. ‘Bundan sonra herkes kendi kararını verecek ama artık bedel ödeyecek. Azdan az, çoktan çok gidecek’ demişti. Türkiye vatansever evlatları ve milli silahlarıyla daha çok başarılara imza atacak” dedi.

“BİZİM MÜCADELEMİZ VATANIMIZ VE GELECEK NESİLLER İÇİNDİR”
Program sonunda Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Mete Yarar’a plaket, Başkan Erdoğan’ın eşi Feride Erdoğan da Mete Yarar’ın eşi GülnazKudunoğlu’na çiçek takdim etti. Kısa bir konuşma yapan Başkan Erdoğan, “Çok kıymetli komutanım ve değerli eşleri öncelikle Bigalı hemşehrilerim adına ilçemize hoşgeldiniz diyorum. Bu güzel akşamda ve bu anlamlı konferansta bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ederim. Bizim obadan yürüyüşümüz başlamış üç kıtada hüküm sürmüş ecdadın torunlarıyız. İnşallah birliğimiz, beraberliğimiz daim olur. Ecdadımıza, şehitlerimize ve gazilerimize olan borcumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizim mücadelemiz vatanımız ve gelecek nesiller içindir” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST