“Yargı katliamı!”

KALEM Farkıyla...

“Yargı katliamı!”

“Yargı katliamı!”

CHP Çanakkale İl Başkanlığı, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “İktidarda kalma mücadelesi için bir yargı katliamı daha ekleyen Erdoğan ne yaparsan yap ne örgütlü mücadelemizin önüne geçebileceksin ne de o koltukta oturmaya devam edeceksin” dendi.

CHP Çanakkale İl Başkanlığı, Yargıtay’ın Canan Kaftancıoğlu kararına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada şöyle dendi: “İktidarda kalma mücadelesi için bir yargı katliamı daha ekleyen Erdoğan ne yaparsan yap ne örgütlü mücadelemizin önüne geçebileceksin ne de o koltukta oturmaya devam edeceksin. Muhalefet olduğunuz için siyasallaşan yargı sizi 9 yıl önceki sosyal medya paylaşımlarınız ile yargılayabiliyor. Sarayın borazanlığını yaptığınız takdirde “Kandırıldım Allah affetsin” diyerek işlediğiniz suçlar yok sayılıyor. Siyasallaşan yargı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu, 9 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımlarından dolayı 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırdı ve siyasi yasaklı hale getirdi.”
“2013 yılında yazdığı sosyal medya paylaşımlarına o günkü koşullarda neden dava açılmıyor da 6 yıl sonra, yani 2019’da dava açılıyor. Bizler bunun nedenini çok iyi biliyoruz. 2019 yılı, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini iki kere kaybettiği yıldır. İktidarın siyasallaştırdığı yargının kamçısı, hoşuna gitmeyen muhaliflerin sırtında patlıyor. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay’ın verdiği bu kararı bozmalıdır. İktidar tarafından ayaklar altına alınan düşünce, ifade ve örgütlenme özgürlüğü için mücadele herkesin görevidir. Bizler yargı katliamının karşısında dimdik duruyor, İstanbul seçimlerinin mimarı İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaların Yargıtay tarafından onanması ve siyasi yasaklı hale getirilmesini kınıyor, düşünce ve ifade özgürlüğü için Sarayın adaletsizliğine karşı tüm halkımızı omuz omuza mücadeleye davet ediyoruz. Kararlıyız… Hukuk kazanacak, demokrasi kazanacak, halk kazanacak. Biz kazanacağız…”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST