Yarıyıl tatili başladı

KALEM Farkıyla...

Yarıyıl tatili başladı

Çanakkale genelinde 76 bin 722, Çanakkale merkezde ise 28 bin 493 öğrenci karnelerini aldı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yarıyıl tatili dün başladı. 17 Ocak Cuma günü başlayan sömestr tatili 3 Şubat Pazartesi günü sona erecek. Çanakkale genelinde toplam 76 bin 722 öğrenci karne alırken, bu sayı merkezde 28 bin 493 oldu. Karne töreni ise Mustafa Kemal İlkokulu’nda ve İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı. İlk önce 1’inci sınıf öğrencilerine karnelerini veren Vali Orhan Tavlı miniklere tatilde iyi dinlenip okula başlaması gerektiğini söyledi. Ardından İmam Hatip Ortaokulu’na giden Vali Tavlı burada da öğrencilerin karnelerini dağıttı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz yaptığı açıklamada çocukların çok yorulduklarını ve hepsinin tatili hak ettiğini belirterek, “Bugün itibari ile müdürlüğümüze bağlı örgün eğitim kurumlarında eğitim öğretimlerine devam eden 76 bin 700 öğrencimiz yarıyıl tatiline başladılar. Karne sevincini yaşadılar. Bununla birlikte yine müdürlüğümüze bağlı resmi özel okullarda görevlerine devam eden,7 bin 200 öğretmenimiz de yarıyıl tatiline başladılar. Hem çocuklarımız hem öğretmenlerimiz yorucu bir yıl geçirdiler. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak ara tatilimiz vardı. O ara tatilimiz de çok beğenildi. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz bundan çok memnun oldular. Şimdi daha uzun bir tatille inşallah bundan sonraki eğitim süresi için hazır bir şekilde dönecekler. Bugüne kadar geçen sürede görev yapan öğretmen arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST