Yasak sonrası bilet satışlarında yoğunluk

KALEM Farkıyla...

Yasak sonrası bilet satışlarında yoğunluk

Yasak sonrası bilet satışlarında yoğunluk

Seyahat yasağının kalkmasının ardından Çanakkaleliler bilet satış firmalarına koştu. Yasak öncesi artan bilet fiyatları aynı şekilde devam ederken, en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’e bilet satışları gerçekleşti.


17 günlük kapanmanın ardından seyahat kısıtlaması da kaldırıldı. Yüzde 50 kapasiteli çalışma koşulu getirilen seyahatlerde, seyahat izin belgesi istenmeyecek, rezervasyon yapılması yeterli olacak. Ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de vatandaşlar gitmek istedikleri yere ulaşmak için yasağın kalkması ile birlikte bilet satış firmalarına koştu. Yoğunluğun yaşandığı ilk günde en çok; İstanbul, İzmir, Ankara, Denizli ve Manisa’ya bilet satışı gerçekleştirildi. Yasak öncesi artış yaşanan İstanbul bilet fiyatları aynı şekilde satılmaya devam etti. Yasak öncesi 90 TL olan İstanbul bilet fiyatı 110 TL ile 180 TL arası satıldı. Askerlerin teslim olma süreci ile birlikte yoğunluk daha da arttı. Yoğunluğun bir süre daha devam edeceği öngörülüyor.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST