‘Yaşananlar intikam arayışının bir göstergesidir’

KALEM Farkıyla...

‘Yaşananlar intikam arayışının bir göstergesidir’

‘Yaşananlar intikam arayışının bir göstergesidir’

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, hapis istemi onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek mesajı yayımladı. Ural yaptığı açıklamada; “Kararın, yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziranda açıklanması, İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım gerekçesiyle; ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ ve ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası onandı.Durumun ardından CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Kaftancıoğlu’na destek mesajı yayımladı. Ural yaptığı açıklamada şunları söyledi; “, yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziranda açıklanması, İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir.Karar hukuki dayanaktan yoksun ,siyasi bir karardır.Karar herhangi bir dayanaktan yoksundur, hukuka aykırıdır ve siyasi bir karardır.AKP, sandıkta kaybettiğini anlamasıyla birlikte muhalif kesimler üzerindeki sindirme politikalarını arttırmaya başlamıştır. Belediye başkanlarını hukuksuz bir şekilde görevden almakta, milletvekillerini cezaevlerine koymakta ve muhalif basın mensuplarını hukuksuz bir şekilde cezaevine atmaktadır. Ama ne yaparsa yapsın, baharı kışa çeviremeyecektir.Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir.Tüm bu yapılanların hukuksuzluktan başka bir açıklaması yoktur. Bu tarz sindirme politikalarına başvuranların karşısında hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de tüm partililer olarak duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. Partimiz CHP gerek il başkanımızın ve gerekse tüm partililerimizin her zaman yanında olacaktır. Açıklamamıza İl başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu’nun bir twiti ile son vermek istiyoruz. Bir yıl önce bugün biz mevsimi başladı. Bu mevsimde ne çiçeklerin açmasını engelleyebilecekler ne de nefes almamızı… Her şey çok daha güzel olacak.İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST