Yaşlısı genci çöp toplamaya çıktı

KALEM Farkıyla...

Yaşlısı genci çöp toplamaya çıktı

Yaşlısı genci çöp toplamaya çıktı

Dünya Çöp Toplama Gününden itibaren Türkiye genelinde çöp toplama etkinlikleri büyük hız kazandı. Çanakkale’de de Güç Birliği Platformu geçtiğimiz gün Turgut Reis Tabyalarını temizledi. Temizlik esnasında koltuk takımının çıkması ilginç görüntülerden biri olarak hafızlara kazındı.

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Gününden itibaren Türkiye genelinde pek çok çöp toplama etkinliği düzenlendi. Çanakkale’de de çöp toplanmasına farkındalık yaratmak amacıyla bazı güzel örnekler verildi. En son Prof. Dr. Doğan Perinçek tarafından doğum gününde kendisine çöp hediye ettiğini açıklaması oldukça dikkat çekmiş, bir o kadar da takdir toplamıştı. Çanakkale Güç Birliği Platformu da çöp toplama etkinliklerine destek verdi ve Güzelyalı yakınlarındaki Turgut Reis Tabyalarını temizledi. Yaklaşık 1 kamyon dolusu çöp toplayan platform üyeleri Yaşlılar Komisyonu öncülüğünde örnek bir etkinliğe imza atmış oldu. Yapılan temizlikte içki şişelerinden koltuk takımına, merdivenden bebek bezine çok sayıda çöp bulundu. Tabyalarda buluşan her meslek ve yaştan büyük kalabalık, gün boyunca ellerinde poşet ve eldivenlerle tabyaları köşe bucak temizledi. Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, büyük bir aile olduklarını ve çevrenin kirletilmesinden üzüntü duyduklarını belirtti. Yaşlılar Komisyonu Başkanı Necla Demirutku açıklamasında Çanakkale Belediyesi’ne, Truva Turizm’e, Ali Sevim Karakaş’a ve katılımcılara teşekkür etti. Prof. Dr. Doğan Perinçek ise “Sokakta çöp toplamak görev olmayabilir ama atmamak sorumluluktur. Bizler Çanakkale Güç Birliği Platformuyuz. Gücümüzü ülkemiz için, doğa için, çocuklarımız ve halkımız için birleştirdik. Bunları bir ölçüde yapmayı başardığımız için mutluyuz, mutluluğumuzu artırmak için en güzelini yapmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

3 bölgede yapılan temizlikte 1 kamyona yakın çöp toplandı. Çocuklar ve yaşlılar en girilmez yerlerde girerek çok sayıda içki şişesi, piknik malzemesi, koltuk takımı, sigara izmaritleri buldu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST