‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ dönemi başladı

KALEM Farkıyla...

‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ dönemi başladı

‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ dönemi başladı

Yayalara öncelik verilmesinin vurgulanması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de başlanan ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ uygulaması bugün Çanakkale’de de başladı.


İçişleri Bakanlığı tarafından yayalara önceliğin verilmesi amacı taşıyan, ‘Yayalara kırmızı çizgi’ uygulaması bugün ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de başladı. Dün Demircioğlu Caddesinde başlayan uygulamada Vali İlhami Aktaş temsili olarak yaya yolunu kırmızı renk boya ile boyadı. Kırmızı boyalı yaya geçidinden geçen ilk vatandaş ile uygulama hakkında konuşan Vali Aktaş, ardından sürücülere ve vatandaşlara ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ yazılı şapka, kırmızı düdük ve maske hediye etti. Uygulama sonrası açıklamalarda bulunan Vali Aktaş şunları söyledi, “Bugün tüm Türkiye genelinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun önderliğinde ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ mottosuyla bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Yine Bakanlığımızın uygulaması ile devam eden ‘Öncelik yayanın, yaya güvenliği’ konsepti çerçevesi ile tekrar bugün böyle bir aktivite ile yaya önceliğine dikkat çekmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ölümlü kazaların önüne geçmek, yaya güvenliğini sağlamak, bu konuda vatandaşlarımızın dikkatini çekmek için arkadaşlarımız bir çok yaya geçidinde aynı faaliyeti yürütüp bugün itibari ile; şapka, broşür ve kırmızı düdüğümüz ile vatandaşlarımıza dağıtıp, hem sürücülere, hem yayalara bu konuda sürücülerimizin özellikle yaya geçitlerinde önceliğin yayalara verilmesi sağlayacak çalışmalarda bulunduk.”
‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ uygulamasının başlangıç programına; Vali İlhami Aktaş, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Demir, oda üyeleri ve polis memurlara katıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST