Yeni doğan canlandırma eğitimi tamamlandı

KALEM Farkıyla...

Yeni doğan canlandırma eğitimi tamamlandı

Yeni doğan canlandırma eğitimi tamamlandı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yeni Doğan Canlandırma Programı Eğitiminin tamamlandığı açıklandı.

Çanakkale Sağlık Müdürlüğü Neonatal Resüsitasyon Programı (Yeni doğan canlandırma) Eğitiminin sona erdiğini belirtti. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Bakanlığımızca, bebeklerdeki asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Yeni doğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülmektedir. Doğum eylemine müdahale eden personeli hedefleyen bu program, ülkemizde doğumda gelişebilecek yeni doğan ölümlerini ve oksijensizliğin yol açacağı sekelleri en aza indirme konusunda önemli yer tutmaktadır. Yeni doğan dönemine yönelik yürütülen Yeni doğan Canlandırma Programı (NRP) ve diğer çalışmalar sonucunda bebek ölüm hızında ciddi düşüşler olduğu belirlenmiştir. Program kapsamında, yurt genelinde doğum salonlarında çalışan ve yeni doğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi ve gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yeni doğan Canlandırma Uygulayıcı Eğitimleri gerçekleştirilmektedir. İlimizde söz konusu program kapsamında 23-24-25 Ekim 2018 tarihlerinde Kepez Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde düzenlemiş olduğumuz 3 (Üç) günlük Yeni doğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimine 5 hekim ve 46 yardımcı sağlık personeli katılmış ve başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST