Yeni karantina yurdu belli oldu

KALEM Farkıyla...

Yeni karantina yurdu belli oldu

Yeni karantina yurdu belli oldu

İl Hıfzısıhha Kurulu yeni karantina yurdunun İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait yurdun olmasına karar verdi.

İl Hıfzısıhha Kurulu yeni kararları açıkladı Buna göre ‘Kovid­19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberine’ göre öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan aşı olmamış öğretmen ve okul çalışanlarından haftada iki kez PCR testi istenileceği belirtilmişti. Başta öğretmenler olmak üzere; eğitim personeli, kantin çalışanları, okulda görevli güvenlik görevlisi, sağlık personeli, görevli emniyet personeli, öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli ile zaruri olarak okulda bulunması gereken öğrenci velileri gibi öğrencilerle bir araya gelecek kişilerin aşılı ya da geçirilmiş hastalık durumunda (Covid­19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) olmamaları halinde haftada iki kez PCR testi taramaları istenecek ve sonuçları okul idaresi tarafından kayıt altına alınacak.
Ayrıca kurul yeni karantina yurdunun ise İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait yurdun olduğunu açıkladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST