“Yeni Yazılımı Kısa Sürede Yaparım”

KALEM Farkıyla...

“Yeni Yazılımı Kısa Sürede Yaparım”

“Yeni Yazılımı Kısa Sürede Yaparım”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı Cenk Vural Yurdatap CHP’de seçim günü sorun yaşanan veri giriş yazılımı ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Yurdatap yeni yazılımı 2 gün içinde yazabileceğini ve köydeki sandık görevlilerinden, ilçelerdeki sandık görevlilerine kadar herkesin kolay şekilde sandık sonuçlarını girebileceğinin altını çizdi. Cenk Vural Yurdatap yaptığı açıklamada, “ 14 Mayıs seçim günü oy sayımlarının genel merkezimiz tarafından hazırlanan yazılım programına işlenmesinde aksaklıklar olduğunu gözlemledim. Parti gönüllüsü biri olarak Amerika’da yaşadığım dönemde Kaliforniya’da bulunan Silikon Vadisinde kuracağım bir ekip ile bu işi 2 gün içerisinde hazır hale getirip genel merkezimizin kullanımına açabilirim. Şuanda Kaliforniya da yaşayan bilgisayar mühendisi arkadaşlarım işlerimden 2 gün izin alıp bu yazılımı yapmaya benim ile birlikte gönüllüler. Bu çerçevede köydeki sandık görevlimizden, ilçelerdeki tüm sandık görevlilerimizin kolaylıkla sandık sonuçlarının girişlerini yapabilecekler. Bu yazılımı da Yüksek Seçim Kurulu ile entegre ederek verilerin hem kolay girişini hem de Türkiye genelinde sonuçların Yüksek Seçim Kurulu verileri ile karşılaştırılmasını sağlamış olurum. Ben bu konuda göreve hazırım. Genel Merkezimizin taktir etmesiyle derhal çalışmalara başlayabilirim” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST