Yeniceli kapya biber üreticisi zorda

KALEM Farkıyla...

Yeniceli kapya biber üreticisi zorda

Yeniceli kapya biber üreticisi zorda

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural Yeniceli kapya biber üreticisinin zorda olduğunu belirterek destek beklediklerini söyledi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural Yeniceli kapya biber üreticilerinin sıkıntılarını dile getirdi. Üreticinin zorda olduğunu belirten Ural, “Mazot, gübre gibi ana üretim girdilerinin üretim maliyetlerini yukarı çekmesi sonucu beklediğini bulamayan üretici daha sezonun başında borçlarını bile ödeyemeyeceğini görüyor. Ülkedeki ekonomik gerilimin etkileri her alanda görülürken coğrafi işareti alınmış dünyanın en kaliteli kapya biberi üreticileri özellikle bir araya gelip bir üretici birliği kuramamış olmanın pazarlama açısından zorluklarını yaşıyor. Her türlü fiyatın tüccarın elinde oluştuğu bir yapı üreticiyi zorda bırakıyor. Her alanda olduğu gibi bu yılda üretim değerini bulunamayan biberin fiyatı da üreticiyi zora sokacak gibi görünüyor. Üretime devlet desteği şart, ama üreticilerinde bir araya gelip üretici birliğini kurması kaçınılmaz” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST