Yerel ürünler Bayramiçlilerle buluşuyor

KALEM Farkıyla...

Yerel ürünler Bayramiçlilerle buluşuyor

Yerel ürünler Bayramiçlilerle buluşuyor

Bayramiç bu hafta sonu düzenlenecek olan 6. Tohum Takas Şenliği’ne hazırlanıyor.

Bayramiç Belediyesi tarafından organize edilecek olan ve bu sene 6.sı düzenlenecek Bayramiç Tohum Takas ve Yerel Ürünler Şenliği için ilçede hazırlıklar başladı. Yerli tohumları geleceğe taşıyoruz sloganı ile düzenlenecek olan şenlik 31 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Düzenlenecek olan etkinlikler ve çalıştaylar ile yerli üretimin kapasitesinin arttırılması için fikirler belirtilecek. Kırsalda kadın işbirliği, çevre ve hukuk, kooperatifler, zeytin ve zeytinyağı, yerel meyve mirası ve şifalı bitkiler üzerine sunumlar, paneller ve çalıştaylar organize edilecek. Bayramiç’te hem üretim faaliyetlerinin düşmesinin nedenleri ve çözümleri konuşulacak hem de atalık tohumlar vatandaş ile buluşacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST