Yeşil alan polikliniği uygulaması başladı

KALEM Farkıyla...

Yeşil alan polikliniği uygulaması başladı

Yeşil alan polikliniği uygulaması başladı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, acil serviste hasta tedavi hizmetlerinin kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniğinin hizmet vermeye başladığını duyurdu.
Konuyla ilgili Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi: “Hastanemiz Acil servisinde hasta tedavi hizmetlerini kalitesini artırmak amacıyla yeşil alan polikliniğimiz 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Covid19 pandemisi nedeniyle hastanemiz acil servisine ayaktan başvuran hasta sayısı artmış olup acil serviste yoğunluğa neden olmaktadır. Hastanemiz acil servisine başvuran hastalar; 24 saat çalışan triaj sistemi ile yeşil /sarı/kırmızı sınıflarına ayrılıp ilgili muayene odalarına yönlendirilmektedir. Böylece acil vakaların bekleme süresini azaltılıp hasta bakım kalitesi artmaktadır. Acil olmayan hayatı riski bulunmayan yeşil kodlu hasta grubu için yapılan bu düzenlemeyle oluşturulan yeşil alan polikliniği ile Acil Servislerde hasta yoğunluğunun ve beklemesinin de önüne geçilerek hasta memnuniyeti artacaktır.”
Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ise “Vatandaşlarımızın bu uygulamayı normal bir poliklinik hizmeti olarak görmemesini, acil servisimize ayaktan müracaat eden hastalarımızın daha kaliteli bir hizmet almasını sağlayan bir işleyiş olarak görmelerini rica ediyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST