Yeşil binada önemli adım

KALEM Farkıyla...

Yeşil binada önemli adım

Yeşil binada önemli adım

Çanakkale Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı Altın Yıllar Yaşam Merkezinde yapıldı. Belediyenin yapımına devam eden yeşil belediye binası için 30 milyonluk kredinin verildiğini belirten Başkan Gökhan, “Para yokluğundan durma riskini de bertaraf etmiş olduk” dedi.

Çanakkale Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı Altın Yıllar Yaşam Merkezinde yapıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Başkan Gökhan 1 aylık süreç ile ilgili değerlendirmelerini yaptı. Ardından AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın kendisini ziyareti ile ilgili konuştu. İki sorunun çözüme kavuştuğunu belirten Gökhan, “ 13 Ağustos’ta olan bu ziyaret sırasında Esra Hanım da vardı, merkez ilçe başkanı da vardı. İade-i ziyaret niteliğindeydi bu. Kendisine bu noktada teşekkür ederiz. Beraberken iki konuyu çözdük” dedi.

YEŞİL BİNA İÇİN 30 MİLYON
Başkan Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü, “Yeşil yerel yönetim binası için kredi talebimiz vardı. Bir türlü İller Bankasından bunu gerçekleştiremiyorduk. 30 milyonluk bölümü, 15 milyon nakit 15 milyonu teminat olarak verildi. Yönetim kurulundan da geçti dolayısıyla inşaatımızın para yokluğundan durma riskini de bertaraf etmiş olduk”

SARIÇAY KİRLİLİĞİNDE ÖNEMLİ ADIM
Gökhan ayrıca Sarıçay’ın pisliği ile ilgili de üç köyün kanalizasyonu içeriden geçiyor diyorduk. Onun da İl Özel İdareye verilmesi gündeme geldi. Onu da çözdüğümüzü söyleyebiliriz Sarıçay’ın içerisinde yaratılan kirliğin bir kısmın kurtarmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST