Yıldırım güven tazeledi

KALEM Farkıyla...

Yıldırım güven tazeledi

Yıldırım güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kongresini İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde yaptı. İl Başkanı ise yeniden seçilerek güven tazeledi.


Pandemisi nedeni ile ertelenen Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi Pazar günü gerçekleştirildi. Tek liste ile girilen kongrede mevcut İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım yeniden İl Başkanı seçildi. Kongrede koltuklara Türk ve Azerbaycan Bayrakları konuldu. Yoğun bir katılımın olduğu 13. Olağan Kongreye MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkas, MHP MKYK Üyesi Ferhat Çakıroğlu, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Cumhur İttifakı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhur İttifakı Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, delegeler ve çok sayıda partililer katıldı.


GENEL BAŞKANIMIZIN ARDINDAN MEVZİYE GİDERİZ
İlk konuşmayı MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım yaptı. Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırıyı kınayan Yıldırım “Dağlık Karabağ’da kahpe Ermenilerin yaptığı işgale karşı can Azerbaycanlı kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını, Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza olduğumuzu, ruh ruha, beden bedene kenetlendiğimizi tüm benliğimle vurgulamak isterim. Tüm dünya kesin olarak bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan tek millet iki devlettir. Yaşanan süreç yakından takip edilmektedir. Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin vurguladığı deyişiyle ‘Kendi payıma konuşuyorum, ihtiyaç olsun bayrağımı alıp silahımı kuşanıp cepheye gider mevziye girerim’ Biz de Milliyetçi Hareket Partilileri olarak aynı ruh ve tutumla Genel Başkanımızın arkasından mevziye gireriz. Gözümüz liderimizin işaret parmağındadır. Kahpe Ermenistan’ın ateşkese rağmen sivil yerleşim alanlarına yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyorum” dedi.


YAPTIKLARININ HESABINI ER VEYA GEÇ VERECEKLERİDİR
Yıldırım konuşmasının devamında, “MHP demek; vefa, kararlılık, vatan, beka, millet ve Türkiye Cumhuriyeti demektir. Partimiz, merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarının ödenmez emekleri ile kurulmuş, siyasetle vücut bulmuş, vurmuş vuruşmuş, derdi vatan ve millet olmuş, biz Türkiye sevdalıları ile beraber yüz olmuş, yol olmuştur. Merhum Başbuğu’muzun emanetini Genel Başkanımız Devlet Bahçeli sırtlamış, yüksek veballi bu davayı bir adım olsun ileriye taşımak için gece gündüz çalışıyor. Bizlere düşen görev de liderin arkasında asıl olduğu üzere durmak ve gece gündüz çalışmaktır. Liderimiz hiçbir zaman meselelere menfaat olarak bakmamış, çıkar ekseni ve rant seviyelerine de fırsat vermemiştir. Ülkemizin maruz kaldığı iç ve dış saldırılar ortadadır. Saldıran hainler de açık bir şekilde bellidir. Hepsini biliyor, gözlüyor ve takip ediyoruz. Yaptıklarının hesabını er veya geç verecekleridir. Bizler Genel Başkanımızın da vurguladığı üzere 100’üncü yıl Lider ülke Türkiye’yi gerçekleştirmek için durmadan çalışacağız. Ülkemizin bütün vizyonları, gerek 2023’ü, gerek 2053’ü, 2071’i inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Lider Ülke Türkiye’yi gerçekleştirmek için gerekli siyasi altyapı gençlikle kurularak Cumhurbaşkanlığı hükümet modeli ve beraberinde ülkemiz beka yolu olan Cumhur İttifakının yaşaması ve kararlılıkla devam etmesi için Genel Başkanın bütün emir ve direktiflerine uyacağız. Elbetteki bizleri bu kararlılıklardan ve bu misyonlardan caydırmak maksatlı saldırılar daha öncede olduğu gibi, bundan sonra da devam edecektir. Fakat bizler hiçbir zaman bu hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Bu saldırıları planlayan hainler, şunu çok iyi bilmeliler ki yılmayacağız, yıkılmayacağız ve başaracağız” dedi.


Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile girilen seçimde Ali Tuğrul Yıldırım İl Başkanı olarak seçilirken; asil üyeliklere ise Ramazan Yurdagül, Suat Han, Ercan Vatan, Metin Atıcı, Emrah Turan, Mehmet Ceylan, Erdoğan Gökcan, Sevgi Patan, Cahit Kiper, Cemali Demir, Fevzi Göz, Sinan Arıcı, Aytaç Sural, Ramazan Ak, Volkan Taşçı, Aliye Ertopcu, Nazmi Talaş, Tuğtekin Tas, Necla Sarıibrahimoğlu, Serkan İlaslan, Nursen Gökkuş, Emre Özkan, Hasan Sönmez, Burak Esin seçildi.

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST