Yıldızkoyu yapılaşmaya açılıyor

KALEM Farkıyla...

Yıldızkoyu yapılaşmaya açılıyor

Yıldızkoyu yapılaşmaya açılıyor

Gökçeada Yıldızkoyu’nu yapılaşmaya açan imar planı kabul edildi.

Gökçeada Belediyesi Meclisinde Gökçeada Yıldızkoyu’nu yapılaşmaya açan imar planı kabul edildi. Change.org’da ise imar planının onaylanmaması için imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyasında yer alan açıklamada, “Gökçeada’nın en çok korunması gereken bölgesi yapılaşmaya açılıyor. Türkiye’nin ilk ve tek Sualtı Milli Parkı olan Yıldızkoyu yapılaşmaya açacak olan imar planı, Gökçeada Belediye Meclisi’nde kabul edildi. Akdeniz foku, İspermeçet Balinası gibi koruma altındaki pek çok tür, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nda üreme ve yumurtlama dönemlerini geçiriyor. Yıldızkoy yapılaşmaya açılırsa başta bu türler olmak üzere pek çok canlı ve doğamız zarar görecek. Korumamız gereken yere neden bina dikiyoruz? Bu yanlış karardan dönülsün ve Yıldızkoyu yapılaşmaya açacak olan imar planı iptal edilsin!” ifadeleri kullanıldı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST