Yıldızlar İlgi Görmedi

KALEM Farkıyla...

Yıldızlar İlgi Görmedi

Yıldızlar İlgi Görmedi

Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda 2018 Troya Yılı kapsamında yıldız futbolcular karmasına karşı BoğazgücüMasterler dostluk maçında mücadele etti. Aralarında Ergün Penbe, Emre Aşık gibi milli futbolcuların yer aldığı karşılamada tribünlerin büyük bir kısmı boş kalırken, karşılaşmayı 7-1 üstünlükle yıldız futbolcular kazandı.

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında, Çanakkale 18 Mart Stadyumunda ‘2018 Troya Yılı Yıldız Futbolcular-BoğazgücüMasterlar Dostluk’ maçı gerçekleştirildi. Karşılaşma öncesi açıklamalarda bulunan Galatasaray ve Milli Takım’ın eski yıldız futbolcusu Ergün Penbe, “Troya Turnuvası için buradayız. Dostluk maçı için, eski arkadaşlarımızla buraya geldik. Çok da güzel karşılandık. Çanakkale zaten şehitlerimizin olduğu bir şehir. Doğal güzellik olarak da çok güzel şehirlerimizden bir tanesi. Daha önce gelmeyen arkadaşlarımızda vardı. Onlar içinde güzel oldu. Göremediğimiz birçok eski oyuncularla beraber olacağız. Buraya gelen izleyicilere güzel dakikalar yaşatmak istiyoruz. Onlara keyif vermek istiyoruz. Tabii eskisi gibi değiliz. Baktığımız zaman ben futbolu bırakalı 10 yıl olmuş. Daha uzun yıllar önce bırakan arkadaşlarımızda var. Elimizden geldiğince onlara görsel bir şölen sunmaya çalışacağız. İnşallah bir sakatlık kaza bela olmaz” dedi.

BoğazgücüMasterlar oyuncusu Ramazan Güleç ise “2018 yılı Troya yılı olarak kabul edildi. Bu bağlamda Galatasaray ve Milli Takımda forma giymiş eski oyuncularla aynı sahada olmak anlatılmaz yaşanır” diye konuştu.

Dostluk maçında Türk futbolunun efsane oyuncuları Ergün Penbe, Emre Aşık, Hasan Kabze, Kerem İnan, Mert Korkmaz, Murat Önür, Bekir Gür, Engin Baytar, Yetkin Etkin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda önemli oyuncu yer aldı. Karşılaşma öncesi Ergün Penbe, Emre Aşık ve Mert Korkmaz’a protokol tarafından teşekkür plaketi verildi. Başlama düdüğüyle 30’ar dakikalık iki devre halinde oynanan ‘2018 Troya Yılı Yıldız Futbolcular-BoğazgücüMasterlar Dostluk’ maçını 7-1’lik sonuç ile Yıldız Futbolcular kazandı. 18 Mart Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı az sayıda vatandaş izledi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST