Yılın ilk mesleki yeterlilik sınavları yapıldı

KALEM Farkıyla...

Yılın ilk mesleki yeterlilik sınavları yapıldı

Yılın ilk mesleki yeterlilik sınavları yapıldı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğinde 2022 yılının ilk Mesleki Yeterlilik sınavı, Elektrik ve Elektronik sektöründe Elektrik Tesisatçısı Seviye 3 mesleğini yapan adaylar için yapıldı.
Toplamda 21 adayın yer aldığı Elektrik Tesisatçısı Seviye 3 sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; “Bilindiği üzere, Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ 31 Aralık 2021 tarihli ve 31706 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Böylece zorunluluk kapsamında olan meslek sayısı bu tarih itibariyle 201’e yükseldi.

Bölgemizde faaliyet gösteren firmaların personelinin mesleki niteliklerini ve gelişimlerini belge altına alınması firmalarımıza yeni teşvik imkanları sunarken çalışanlarında da uluslararası geçerliliği olan Mesleki Yeterlilik belgesine sahip olmalarına imkanı veriyor.”Zorunluluk kapsamında olan 201 meslek için Devlet teşviki olduğunu da hatırlatan Genel Sekreter Sandal firmaların konuyla ilgili olarak Odanın Mesleki Yeterli biriminden bilgi alabileceklerini belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST