Yoğun bakım hemşireleri yetişecek

KALEM Farkıyla...

Yoğun bakım hemşireleri yetişecek

Yoğun bakım hemşireleri yetişecek

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetki Belgesi almaya hak kazandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Standartlarına uygunluğu değerlendirilerek öngörülen standart ve koşulları sağladığı tespit edilen Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetki” belgesi verildi. 1 Nisan tarihi itibariyle başlayan ilçelerden ve farklı illerden kursiyerlerin katıldığı 3 hafta teorik, 3 hafta da pratik uygulamanın yer alacağı 6 hafta sürecek bir eğitim ile Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Kurs Programı devam ediyor.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ‘nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Güçlü eğitimci kadrosuyla ve uygulanacak eğitim programıyla, yoğun bakım ilkeleri konusunda etkin, verimli, bilgi, beceri ve donanımına sahip olan, bunları çalışma alanlarına yansıtabilen hemşirelerin yetiştirilmesi ve profesyonel başarılarının belgelendirilmesi amaçlanıyor” denildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST