Yüreğimiz Sümeyye’de

KALEM Farkıyla...

Yüreğimiz Sümeyye’de

Yüreğimiz Sümeyye’de

Paralimpik yüzmede rekordan rekora koşan milli sporcu Sümeyye Boyacı, Dünya Şampiyonası için Londra’ya gitti.

Para Swimming World Serisi’nde Amerika, İtalya, Finlandiya, Singapur ve Almanya’da toplam 6 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya kazanan Boyacı, şimdi de 9-15 Eylül tarihleri arasında; Londra’da gerçekleştirilecek şampiyonada ülkemizi temsil edecek. Çok önemli bir yarışmaya giden ve başarıdan başarıya koşan Boyacı’nın Türk medyasında yer almaması tartışma yaratıyor. Öte yandan, ünlü manken Didem Soydan da, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak, söz konusu duruma dikkat çekti. Soydan, Boyacı’ya destek olmaya çağırdı. Sümeyye Boyacı da, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Yılın en büyük yarışı! Londra Dünya Şampiyonası… Bir yıl boyunca hiç durmadan, dinlenmeden çalışıp hazırlandım.Aylar öncesinden kampa girip sıkı bir şekilde çalıştım” derken, “Yüzmede Cumhuriyet tarihimizin ilk kadın dünya şampiyonu unvanını alacağım” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST