Yüz yüze eğitimde ilk ders zili çaldı

KALEM Farkıyla...

Yüz yüze eğitimde ilk ders zili çaldı

Yüz yüze eğitimde ilk ders zili çaldı

Türkiye genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de koronavirüse karşı tedbirler alınarak yüz yüze eğitim başladı. Çanakkale genelinde 75 bin 138, il genelinde ise 27 bin 784 olarak öğrenci ders başı yaptı

Çanakkale ‘de yüz yüze eğitimde ilk ders zili çaldı. 1,5 yıl sonra okullarına kavuşan öğrenciler heyecanla sıralarına oturarak öğretmenlerini bekledi. Pandemi koşullarında başlanan yüz yüze eğitimde pek çok soru işareti kafaları karıştırırken Çanakkale merkezde 27 bin 784 öğrenci ders başı yaptı. İl genelinde ise bu sayı 75 bin 138 olarak kayıtlara geçti.

ÖĞRENCİLERİN HEYECANINA ORTAK OLDU

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş da 2021-2022 eğitim öğretim yılında Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulunda öğrencilerin ders zili heyecanına ortak oldu.  İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu Müdürü Suat Ürüt ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinin de bulunduğu programda Vali İlhami Aktaş, temizlik, maske ve mesafe kurallarını hatırlatarak öğrencileri sınıflarına uğurlayıp derslerinde başarılar diledi.

Öğretmenlerle de bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, sorumluluklarının büyük olduğunu hatırlatarak bu zorlu görevlerinde kolaylıklar ve başarılar temenni etti.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST