‘Yüzlerce’ sergisi açıldı

KALEM Farkıyla...

‘Yüzlerce’ sergisi açıldı

‘Yüzlerce’ sergisi açıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencisi Şeyma Kandemir ilk kişisel sergisi olan ‘Yüzlerce’yi açtı.

ÇOMÜ’de Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencisi olan Şeyma Kandemir dün ÇTSO Çanakkale Evinde ilk kişisel resim sergisi ‘Yüzlerce’yi açtı. Açılışa; Belediye Başkan Vekili Erdal Gezen katıldı. 32 eserin bulunduğu serginin 22 Nisan Pazartesi günü sona ereceği öğrenildi. Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Şeyma Kandemir şunları söyledi, “Çizimlerim genellikle yüzler üzerine. Portre çizmeyi daha çok seviyorum. Çünkü Türkçe, İngilizce gibi yüzlerin de bir dili olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden serginin adı Yüzlerce. İnsanların sadece sözcükleri değil, konuşmasalar da yüzlerce diye bir dili olduğunu düşünüyorum. Kendimi bildim bileli resim çiziyorum. Sergide 32 eserim bulunuyor. Sergimde; kuru kalem, renkli kalem, tebeşir ve kara kalem kullandım. Herhangi bir eğitimini almadım. Yalnızca üniversite sınavlarında iç mimarlık istiyordum, o zaman yetenek sınavlarına hazırlık için gitmiştim. Üstüne gide gide geliştirdim. Bu benim ilk sergim. Hayallerime gittiğim ilk adım bu. Hayalim de iç mimar olup kafamda çok farklı bina fikirleri iç dizaynlar var. Bu şekildeydi ama okul öncesine geçtikten sonra bölümü de sevdim. Şu an okul öncesinde binalarda çok sıkıntılar var. İç mimarlık ve okul öncesindeki fikirlerimi birleştirip, farklı bir okul projesi için düşünüyorum”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST