Zafer Bayramı Programı Belli Oldu

KALEM Farkıyla...

Zafer Bayramı Programı Belli Oldu

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları için hazırlanan program Çanakkale Valiliğince açıklandı. Törenler Perşembe günü saat 09.00’da başlayacağı ve aynı akşam Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığınca düzenlenecek bando konseri ile sona ereceği belirtildi.
30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan bayram için hazırlıklar tamamlandı. Çanakkale Valiliği, bu yıl 96’ncısını kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer bayramı için düzenlenecek program da belli oldu.
30 Ağustos günü Cumhuriyet meydanında saat 09.00’da alanda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayacak olan etkinlikler şu şekilde;
Çelenk Sunma Töreni   Saat: 09.00:
-Saat 09.00’da Cumhuriyet Alanındaki Atatürk Anıtına; Çanakkale Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacaktır.
-Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın Göndere Tokası ile Çelenk Sunma Töreni sona erecektir.
Kutlama Töreni  Saat: 09.30:
-09.30-10.00 saatleri arasında Valilik Makamında Çanakkale Valisi tarafından beraberinde Boğaz ve Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile tebrikat sırasına göre tebrikler kabul edilecektir.
Resmi Geçit Töreni (Kordon Boyunda) Saat: 10.30
 Vali/Garnizon Komutanı/Belediye Başkanı’nın halkı selamlaması,  Saygı Duruşu- İstiklal Marşı,   Şiir Okunması,  Konuşma,  Halk Oyunları Gösterisi,  Resmi Geçit Töreni,  Törenin Sona Ermesi
30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu:
 -30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu,  Kolin Otel Megaron Salonunda Saat:19.30’da verilecektir.
Zafer Haftası Etkinlikleri:
-30 Ağustos akşamı saat: 20.30-21.30 arasında Çağlar Kaynak Semt Sahasında Boğaz ve Garnizon Komutanlığınca “Bando Konseri” gerçekleştirilecektir. -Deniz Müzesi 30 Ağustos 2018 tarihinde ücretsiz olarak halkın ziyaretine açılacaktır.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST