Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Adnan Meçu, tam desteğini açıkladı

KALEM Farkıyla...

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Adnan Meçu, tam desteğini açıkladı

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Adnan Meçu, tam desteğini açıkladı

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Adnan Meçu, tam desteğini açıkladı
Meçu, ” Genel Başkanımız Sayın Ümit Özdağ’ın aldığı kararın arkasındayım” dedi.
Meçu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizin demografik yapısı sistematik bir şekilde değiştiriliyor. Bunun tüm etkilerini ve yansımalarını Cumhuriyetimizin önsözünün yazıldığı kentimiz Çanakkalemizde de hissediyoruz. Kız çocuklarımız, kadınlar artık sokakta korkmadan yürüyemiyorlar. Ana-babalar çocukları için endişe duyarak yaşıyorlar. 13 milyon sığınmacının get ülkemizin ekonomisi, bunun yurttaşlarımıza yansıması ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sürekli sıkıntı arz eder. 21 yıllık AKP hükümetlerinin yarattığı sosyal yıkım, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, sığınmacı sorunu, rant-borç-talan ekonomisi ve neden olduğu ağır ekonomi sorunları ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine karşı devletin yeniden düzenlenmesi; millî birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve ağır ekonomi sorunlarının çözümü için değişim şart.
Yeniden milli-üniter-laik devlet yapısının oluşturulması: Anayasamızın ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatandaşlığı konusundaki tanımı ve içeriği korunması; Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı bir şekilde mücadele edilmesi; Devletin bütün birimlerinde yapılacak görevlendirmelerde sadakat değil, liyakatin esas alınması; Devletin vatandaşına karşı şeffaf olunması ve açık davranması için değişim şart. Ve ülkemiz, vatandaşlarımız, halkımız, Çanakkaleli hemşehrilerimizin refah ve huzuru için mecbur olduğumuz bu değişimi sağlayabilecek iki değil, sadece tek bir Cumhurbaşkanı adayımız var.
O da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu nedenle tüm Çanakkaleli hemşehrilerimizden istirhamımdır, mutlaka ama mutlaka 28 Mayıs Pazar günü, 13.Cumhurbaşkanımızı seçmek üzere gidip oy veriniz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST