Zamdan kaçarken kuyruğa yakalandılar

KALEM Farkıyla...

Zamdan kaçarken kuyruğa yakalandılar

Zamdan kaçarken kuyruğa yakalandılar

Merkez Bankasının 1 puan’lık faiz düşürmesiyle Dolar ve Euro’nun yükselmesi otogaz, mazot ve benzin fiyatlarına gece yarısında itibaren yansıyacak. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de zamlı fiyattan etkilenmemek isteyen vatandaşlar benzin istasyonlarına akın etti.
KİMİ İSTASYONLARDA AKARYAKIT KALMADI
Merkez Bankasının faiz indiriminin akaryakıta da yansıması benzin istasyonlarında kuyruklar oluşmasına neden oldu. Dolar kurundaki artışın otogaza 45 kuruş, mazota 50 kuruş ve benzine 52 kuruşluk zam olarak yansıması , tüm Türkiye’de benzin istasyonlarında uzun kuyrukların oluşmasına yol açtı. Çanakkale’de de vatandaşlar pompa fiyatların yansıyacak zamdan etkilenmemek isteyen vatandaşlar, benzin istasyonların uzun kuyruklar oluşturdu. Kimi benzin istasyonlarında akaryakıt kalmadığı öğrenilirken, araç kuyrukları trafiğin sıkışmasına neden oldu.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST