Zeytinyağı mezatının geliri Ahmet Alp’e bağışlanacak

KALEM Farkıyla...

Zeytinyağı mezatının geliri Ahmet Alp’e bağışlanacak

Zeytinyağı mezatının geliri Ahmet Alp’e bağışlanacak

Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan, 9-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 1. Troya Festivali’yle ilgili yüzleri gülümseten bir açıklama yaptı. Balkan, “1. Troya festivalinde zeytinyağı mezatı, Çanakkaleli SMA Tip 1 hastası Ahmet Alp Güven bebeğimiz için yapılacak olup elde edilen gelirin tamamı Alp bebeğimize bağışlanacaktır” dedi.
Zeytinyağı tadımından, şeflerden zeytinyağlı yemeklere, arkeogastronomi sunumundan, zeytinyağı mezatına, soğuk yapım sabun atölyesinden, seramik atölyesine kadar birçok etkinliğin olacağı 1. Troya Zeytinyağı Festivali kapılarını açıyor. 9-10 Ekim arasında gerçekleştirilecek festivalle ilgili yapılan açıklamada “Zeytinyağı Paneli’nde zeytinyağı üstadı akademisyenlerden işin inceliklerini öğrenip, Zeytinyağının Tarihi Paneli’nde ise zeytinyağının köklü tarihine değineceğiz. Hem zeytinyağına hem de müziğe ve eğlenceye doyacağız. Dopdolu iki festival günü sizleri bekliyor. Haydi herkes Troya Zeytinyağı Festivali’ne…” dendi.
TÜM GELİR AHMET ALP’İN TEDAVİSİ İÇİN KULLANILACAK
Öte yandan Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı İsmet Balkan ise yaptığı açıklamada yüzleri gülümseten bir duyuruda bulundu. Balkan, sosyal medyadan yayınladığı açıklamada şöyle dedi: “Ahmet Alp bebek için erken hasat zeytinyağı mezatı… Boşuna Homeros Zeytinyağına ‘Altın Sıvı’ denmiyor. Evet, yanlış duymadınız. 1. Troya festivalin de Zeytinyağı mezatı, Çanakkaleli SMA Tip 1 hastası Ahmet Alp Güven bebeğimiz için yapılacak olup elde edilen gelirin tamamı Alp bebeğimize bağışlanacaktır. Haydi herkesi Troya Zeytinyağı Festivali’ne bekliyoruz. Sayılı günler kaldı…”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST