Zirai don bekleniyor

KALEM Farkıyla...

Zirai don bekleniyor

Zirai don bekleniyor

Meteoroloji, yarından itibaren soğuk havaların yeniden Çanakkale’ye geleceğini duyurarak, 28 Ocak Cuma gününe kadar Çanakkale’de zirai don görülebileceği uyarısında bulundu.
Meteorolojiden yapılan açıklamada Çanakkale soğuk ve yağışlı havanın yeniden etkili olmaya başlayacağı ifade edildi. Açıklamada, “Bölgede etkili olan soğuk hava, geçtiğimiz günden itibaren güney rüzgarlarının etkisiyle kısa süreli bir ısınmayla etkisini kaybedecek. Çanakkale yarın akşam saatlerinden itibaren tekrardan soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. 28 Ocak Cuma gününe dek tarımsal etkinliklerin sürdüğü Çanakkale kıyılarında ve iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden, başta tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşlarımız olmak üzere ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST