‘Zoru başardık’ (Videolu)

KALEM Farkıyla...

‘Zoru başardık’ (Videolu)

‘Zoru başardık’ (Videolu)

Eceabat Hayvanseverler Derneği (ECEHAYDER) tarafından uzun süredir kısırlaştırılmaya çalışılan ancak yakalanamayan sokak hayvanları oluşturulan ekip ile yakalandı. Sokak köpekleri, yakalanmalarının ardından kısırlaştırıldı. Konuyla ilgili ECEHAYDER tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bugün zoru başardık… Senelerdir yakalayıp kısırlaştırmak istediğimiz lakin bir türlü yakalayamadığımız hayvanlar vardı.Bunun için uzmanlardan oluşan bir ekip gerekliydi. Biz de ekibimizi oluşturduk. Anka veteriner kliniğinden veteriner teknikeri Fikri Temel,Eceabat belediyesinden bir görevli ve Ece Hayder gönüllülerinden oluşan bir ekip çok zorlu bir çalışmayı gerçekleştirdi. Yakalanmayan dostlarımızın bir kısmı yıllar sonra nihayet kliniğe gittiler mutluyuz. Bu faydalı çalışmamızı yapmamızı sağlayan TİERLNSEL Umut Evi,bugünkü çalışmamızda veteriner desteği veren Anka vet.kliniği,ekibimize elaman desteği veren Eceabat belediyesi ve tüm ekip arkadaşlarım hepinize sonsuz teşekkürler.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST