Zübeyde Hanım unutulmadı

KALEM Farkıyla...

Zübeyde Hanım unutulmadı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Annesi ölümünün 97’nci yılında, Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi ve CHP Merkez İlçe Kadın Kolları tarafından anıldı.

Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı siyasi parti üyesi kadınlar, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımı ölümünün 97’nci yılında, Halk Bahçesi içerisinde bulunan Zübeyde Hanım büstünün bulunduğu yerde anma programı düzenledi. Program 97 yıl önce hayatını kaybeden Zübeyde Hanım için bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak başladı. Saygı duruşunun ardından büst önüne çelenk sunuldu. Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Belgin Akpınar yaptığı konuşmada; “Biz bugün burada Zübeyde Hanım’a saygılarımızı sunmak için toplandık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Türk Kadınlarının önder annesidir. Biz Türk Anneler Derneği olarak kendimize onu örnek alarak yolumuza devam ediyoruz. Ne mutlu onu doğuran anneye, ne mutlu ona sahip olan Türk Milletine” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST