10 Kasım Ve Çanakkale Motosiklet Kulüpler Birliği

KALEM Farkıyla...

10 Kasım Ve Çanakkale Motosiklet  Kulüpler Birliği

10 Kasım Ve Çanakkale Motosiklet Kulüpler Birliği

Merhaba Dostlar; Geçen hafta ki yazımda belirttiğim gibi 10 Kasım Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi yaşadığımız güzel şehrimiz Çanakkale’de de Ata’mızı anmak onun önünde saygı ile eğilmek adına vatandaşlarımız yollara dökülmüştü. İnanıyorum ki bu sevgi bir taraftan törpülenmeye çalışılsa da gittikçe artan bir coşkuyla büyümeye devam ediyor hem de vefatından 81 yıl sonra. Zaten bütün Dünyanın kabul ettiği bir dehayı inkâr etmek, karalamaya çalışmak cahillikten başka bir şey değildir.

Yıllardır şehrimizde kendi hayat tarzına ve zevkine uygun motosiklet kullanmayı benimseyen motosiklet kulüp ve dernekleri ile bireysel sürücüler mevcut olduğunu biliyoruz. Tabi hepsinin de farklı vizyonu, misyonu var. Bu 10 Kasım da farklı bir olay yaşandı Çanakkale’de. Ata’mızı anma etkinliği, herhangi bir derneğinin organizasyonu olarak değil de Çanakkale Kulüpler Birliğinin çağrısı ile tüm üye kulüpler adına yapıldı. Yani hiçbir kulüp veya dernek bu işi tek başına üstlenmeden topluca organizasyon gerçekleşti. Çok da güzel oldu katılım sayısı da doğal olarak üst seviyedeydi. Hep birlikte 08.00 da Özgürlük Parkında bir araya gelindi sabahın o saatinde orada olmak adına Gelibolu’dan ve diğer ilçelerden yola çıkan derneklerimiz dahil buluşma alanında hazırdı. Emniyet müdürlüğümüzün görevlendirdiği motosikletli Polis koruma ile 08.30 başlayan şehir korteji iskelede son buldu.

Cumhuriyet alanında yerimizi alarak halkımız ve devlet protokolü ile beraber törene katılım sağladık. Tören sonunda bütün dernek başkanları birlikte Ata’mızın büstüne çelenk koyarak saygı ile selamladılar. Dediğimiz gibi farklı vizyonları olsa da şehrimizde bulunan bütün motosiklet dernekleri bu günde bir araya gelerek uzun zamandır beklenen bir birlikteliği gerçekleştirdiler. Umarım bundan sonra düzenlenecek resmi törenlere katılım bu şekilde artarak devam eder. Egolardan arınmış Cumhuriyet değerlerine sahip çıkma bilinciyle.

Motosiklet kullanırken Kaskınız hep başınızda olsun

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST