2020… Dönüşüm Tohumlarının Atılacağı Yıl!

KALEM Farkıyla...

2020…  Dönüşüm Tohumlarının Atılacağı Yıl!

2020… Dönüşüm Tohumlarının Atılacağı Yıl!

Astroloji benim için keyifli bir alan olduğu kadar hayatı ve sistemi anlamak için çok değerli bir rehber aynı zamada. Ne kendimi çok kaptırırım ne de tamamen uzak dururum. Herşey ayarında ve benim izin verdiğim ölçüde hayatımda yer alır. Uç noktalar dengemi kaybetmeme sebep olduğu için dengemi bozacak kadar hiçbir bilgi alanına dalmamaya özen gösteririm.
Şimdi gelelim 2020 yılına ait astrolojik bilgilere… İlk önce yorumlara göz attım yazıyı yazmadan. 3 tane değer verdiğim ve takip ettiğim astroloğun katıldığı 2 buçuk saatlik bir programı izledim, yazılar okudum, notlar aldım, üzerine düşündüm ve bütün bunları kafamda toparlayarak başlıyorum yazmaya…
2020 büyük yeni adımlar yılı… Tünelin sonundaki ışığın göründüğü yıl… Hiçbir şeyin asla eskisi gibi olmayacağı yıl… Astrologlar bu tür cümleler kuruyor ve bu senenin gerçekten çok önemli bir sene olduğuna vurgu yapıyorlar. Çok iddialı cümleler öyle değil mi?!
Peki 2020 neden bu kadar önemli bir yıl?
Çünkü en son M.Ö. 1894 yılında OĞLAK burcunda bir araya gelen üç önemli gezegenin (Satürn-Plüto-Jupiter) kavuşumunun olduğu yıl… (M.Ö. 1894 yılında Babil Krallığı’nın kuruluş yılı bu arada). Yani yaklaşık 4000 sene önce olan bir gezegen diziliminin tekrarı söz konusu. Bu bile başlı başına bir konu zaten. Peki bunun anlamı ne? Satürn büyük öğretmen olarak bilinir ve sistemlerin yapılanmasıyla alakalı, çok ciddi etkileri olan bir gezegendir. Plüto ise önce yıkıp sonra yeni bir oluşumun ortaya çıkmasını sağlayan yani bir şeyi asla geri dönmeyecek şekilde dönüştüren gezegendir. Jüpiter ise iyi etkileriyle bilinen bolluk ve sanş gezegeni olup daha çok finansal konularla ilgilidir. Yani ana konularımız “yapılanma” “dönüşüm” ve “finans”. Bütün bunlar bir toprak grubu burcu olan OĞLAK burcunda(maddi konular) bir arada çalışacak ve bildiğimiz, alıştığımız düzeni kökünden söküp atarak bambaşka bir şeye dönüştürmeye başlayacak bu sene… Sadece bu bilgi bile fazlasıyla ürkütücü geliyor değil mi? Ancak tarihe baktığımızda büyük değişimler öncesinde büyük yıkımlar, isyanlar, afetler, savaşlar, devrimler olmuştur. Biz durumu kabul edip sonrasında gelecek olan dönüşüme odaklanalım ki hissettiklerimiz seneye olana bakışımızı olumsuz etkilemesin. Sonuç olarak yeni kurulacak olan sistemin çok hümanist, yaratıcı, devrimsel bir dönemin başlangıcına işaret ettiğini de söyledi astrologlar.
“2020 yılı sonlarında – 12 Kasım 2020 – Jüpiter-Satürn-Plüton gezegenleri Oğlak burcunda üçlü kavuşum yapacak. Bu üçlü kavuşum, muhtemelen bildiğimiz ya da sürmekte olduğumuz ekonomi sistemlerinin sonunu, yeni ekonomi sistemlerine geçişi ve tabii ki Kapitalizmin sonunu sembolize etmektedir…
21 Aralık 2020’de Jüpiter-Satürn ikilisi Kova burcunun ilk derecesinde kavuşum yapacaklar ve böylelikle yepyeni bir dönemi başlatmış olacaklar. Bu döngünün başlayasıyla birlikte materyalizmin sonunu ilan edecek, yüksek sosyal değerlerin önem kazanacağı bir sürece giriyor olacağız. Bu kavuşum Kova burcunun ilk derecesinde olacağından, sembolik anlamda insanın fikir ve görüşlerinin yepyeni ve taze bir başlangıç aşamasına geçişini gösterebilir. Yeni bir ekonomi dönemi! …
Jüpiter-Satürn kavuşumuyla başlayan bu yeni döngüde, muhtemelen paraya dayalı üretim biçiminden, bilgiye dayalı üretim biçimine geçiş yoğunlaşacak ve temel aracı bilgi olan bilgi ekonomisinin giderek öne çıkacağını gözlemleyeceğiz.” (Öner Döşer)
Öner Döşer Türkiye’nin en değerli astrologlarından birisi bana göre. Astroloji Okulu’nun da kurucusu aynı zamanda ve 21 Aralık 2020 tarihindeki Jüpiter-Satürn kavuşumuna dikkat çekiyor. Bu kavuşumlar aynı elementte 200 yıl kadar kalır ve 4 elementi dolaşarak 800 yılda bir döngüyü tamamlar. Jüpiter-Satürn kavuşumu 21 Aralık 2020 tarihinde toprak elementi olan OĞLAK burcundan hava elementi olan KOVA burcuna geçiyor. Yaklaşık 200 senedir dünyevi-maddi konularla yani toprak elementi konularıyla ilgilendik ve bunlara değer verdik, bunların peşinden koştuk. Peki şimdi ne değişecek? Hava grubunun fonksiyonu ne olacak? Hava elementi olan KOVA burcu zihinsel faaliyetleri, bilgiyi, felsefeyi, bilimi, yaratıcılığı, icatları, teknolojiyi ve en önemlisi de hümanizmi simgeliyor. Bence bu muhteşem bir dönüşüm olacak! Artık yönümüzü ve gözümüzü topraktan kaldırıp havaya ve geleceğe çevireceğiz demektir.
2020 yorumlarına dair yazacak çok şey var ama ilgilenenler detaylı yorumlara internetten ulaşabilir. Ben en önemli noktaları özetlemek istedim. Ancak yazıyı bitirmeden önce dikkatimi çeken bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum. Astrologlar yenilikleri getirecek olan jenerasyonun doğum haritalarında Satürn-Plüton kavuşumu olan 1980-81-82 de doğan kişiler olduğunu ve bu senelerde doğan kişilerin kendi hayatlarında yaşadıkları sıkıntılara çözüm yolları ararken topluma da katkıda bulunacaklarını söylediler. Bu bilgi dikkatimi çekti çünkü bende bu jenerasyonun içinde yer alıyorum ve bir OĞLAK burcu olarak bu etkileri de fazlasıyla alıyorum. Kendi yıldız haritamdaki analizler beni “toplumsal kişi” olarak gösteriyor, ki bende kendimi böyle birisi olarak görüyorum.
Peki şimdiye kadar neyi başardın diye sorarsanız verebileceğim tek cevap şu olur. “Kendi içimdeki kaosu huzura dönüştürerek şüphe duymayacağım ve temelleri çok sağlam bir inanç sistemi oluşturdum” olur. Çok güzel bir söz vardır. “Kendini kurtaramayan kimseyi kurtaramaz!”
Benim kıyametim bitti, görünen bütün olumsuzluklara ve kaosa rağmen kendi cennetimi kurmayı ve içimdeki huzura ulaşmayı başardım. Şimdiki amacım ise keşfettiğim bu huzuru herkesle paylaşabilmek. Biliyorum bunu herkesle paylaşabilmem imkansız. Etrafımdaki birçok insana baktığımda içlerindeki öfkeyi, kaosu ve kıyameti görebiliyorum ama yinede yapabileceğim birşey var. İçimdeki huzuru ve inancı anlatamasam da bunu yansıtabilirim. Çünkü bir bilginin önce enerjisi sonra kendisi gelir…
2020 yılını muhteşem yaşamanız dileğiyle…

Düşünceleriniz...

Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST