2020 yılında Çanakkale’yi neler bekliyor!

KALEM Farkıyla...

2020 yılında Çanakkale’yi neler bekliyor!

2020 yılında Çanakkale’yi neler bekliyor!

2020 yılı geldi çattı. Çanakkale 2019 yılını, yani ‘geçiş’ yılını geride bıraktı. Geçiş yılı diyorum çünkü, farkındaysanız Çanakkale’de 2019 yılı 2018’in esintileriyle dolu dolu geçti. 2018 yılı, 2019’a fazlasıyla yaradı. Şimdi 2020 yılına bakmamız gerekiyor.

Peki, Çanakkale’de 2020 yılında neler olacak? İlk olarak iş dünyası çok farklı yeniliklere gebe diyebiliriz. Yeni iş alanları ve yenilikçi iş insanları ile karşılaşacağız. Bu yıl kadınların yılı diyebilirim. Çanakkale’de kadınların ilerleyişi çok hızlı olacak. İş dünyası bu yıl önemli bir kayıpla da sarsılacak. Medya dünyasının yakından tanıdığı önemli bir ismi kaybedebiliriz. Yükseliş yanında düşüşü de getirecek.

Siyaset anlamında yeni bir koalisyon yeni bir oluşum Çanakkale’ye farklı bir enerji getirecek. Mevcut siyasi gelişmelerin uzağında toplanan bu grup, eskileri oldukça geride bırakacak. Genç bir enerji Çanakkale’de büyük bir topluluğa kucak açacak. Siyasi gelişmelerle birlikte, farklı iş kollarının kent merkezinde artacağını düşünüyorum.
Ayrıca Çanakkale, yılın düğünü ile çalkalanacak. İşve siyasi çevrenin yakından tanıdığı iki isim Çanakkale’de rüya gibi bir düğünle dünyaevine girecek. Bu evlilik kentte uzun yıllar konuşulacak.

Turizm sektörünün 2020 yılında daha fazla canlanacağını düşünüyorum. Fakat daha çok deneyim yaşatan turizm faktörlerinin devreye girmesi gerekiyor. Ama turizm sektörü sanılanın aksine 2020 yılında altın yılını yaşayacak diyebiliriz.

Diğer bir önemli olay ise hava olaylarında yaşanıyor. Çanakkale’de hortum olaylarının daha sık yaşanacağını düşünüyorum. Ve gökyüzündeki değişimler, yeryüzünde de farklılıklara neden olacak. Depremler sık yaşanacağı bir yıla girebiliriz.

2020 yılı Çanakkale için bereketli ve bol geçecek diyebiliriz. Hem iş dünyasında hem turizm anlamında, hem de siyasi anlamda verimli bir yıl geçireceğiz. 2020, Çanakkale’nin yükseliş yılı olacak. Bu yıl Çanakkale’ye yatırım yapan uzun vadede kazanacak. 2021 yılında ise daha fazla yukarıya taşınacak.
2020 yılını genel bir değerlendirdiğimde bunları söylemem daha doğru olur. Lakin bunlar sadece bekleyiş, zaman bize her zaman daha net sonuçlar doğuracaktır. Hepimiz bekleyip göreceğiz. Umutla ve mutlukla dolu bir yıl dilerim…

Düşünceleriniz...

Madam Antoinette

Madam Antoinette

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST