29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Gelibolu

KALEM Farkıyla...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Gelibolu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ve Gelibolu

Merhaba dostlar; yazımız yayımlandığında Cumhuriyetimizin doğum günü kutlanmış olsa da hepinizin bayramını kutlamak isterim öncelikle. İzlenimlerim, bu sene 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın her yıl olduğundan daha coşkulu bir şekilde bütün yurtta kutlanmış olduğu.
Bu kutlamalar döneminde Ezine ilçemizde yaşanan garipliklere benzer bazı gelişmeler Gelibolu ilçemizde de yaşandı. Son 5 yıldır Milli bayramlarda Gelibolu 1915 Derneğinin düzenlemiş olduğu organizasyon ile Gelibolulu motosiklet tutkunları, motosikletleri ile kaskları ve malzemeleri tam olmak şartı ile tören geçişine katılır, peşinden de şehir turu atarlardı. Gelibolulu motosiklet tutkunlarının büyük bir gururla her sene gerçekleştirdiği Cumhuriyet Bayramı sürüşü bu sene hiçbir gerekçe gösterilmeden Sayın Gelibolu Kaymakamı tarafından uygun görülmediğine dair bir yazı ile ret edildi. Yazıda hiçbir gerekçe bulunmaması sadece uygun olmadığına dair gerekçe sunulması Gelibolu halkı ve motosiklet tutkunları tarafından büyük şaşkınlık ve üzüntü ile karşılandı.
Merak eden dostlarımıza yazmak isterim Gelibolu’da Cumhuriyet Bayramında motosiklet korteji yapıldı. Hem de daha büyük coşku daha fazla motosiklet tutkununun katılımı ile gerçekleşti bu sürüş. Çanakkale Motosiklet Kulüpleri Birliğinin de destek verdiği bu sürüş yüzün üzerinde motosiklet kullanıcısının katılımı ile sadece güzergâh değişikliği ile gerçekleşti. Fener tepesinden başlatılan sürüşte Gelibolu Şehitliğine gidilerek Mevlit okutuldu ve Şehitlerimizin mezarlarına dualarımızla çiçekler bırakıldı. Peşinden daha büyük bir coşku ve halkın sevgi gösterileri arasında şehir turu atılıp Fener tepesinde kortej son buldu. Burada bölgemizin en büyük derneklerinden biri olan Gelibolu 1915 Derneği tarafından hazırlatılan pilav ayran ikramı misafirlere sunuldu.
Bu güzel günde bizlere ev sahipliği yapan Gelibolu 1915 Derneği başkanı ve üyelerine sonsuz teşekkür ederiz. Cumhuriyetimizin 96. Senesi kutlu olsun!

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST