Deri Ceket Altına Ne Giyilir Kadın?

KALEM Farkıyla...

Deri Ceket Altına Ne Giyilir Kadın?

Deri Ceket Altına Ne Giyilir Kadın?

Dış giyimde deri ceketlerin her zaman ayrı bir yeri vardır. Kombinlenirken detaylara dikkat edilmesi gereken parçalar olan deri ceketler, doğru seçimler ile çok şık görünümlere imza atabilir. Bu yazıda deri ceketlerin altına neler giyilebileceğine detaylı bir şekilde yer vereceğiz.
Deri Ceketlerin Altına Neler Giyilebilir?
Kombininizde deri ceket kullanmaya karar verdiyseniz içine ne giyeceğinizi doğru belirlemekte fayda var. Deri ceketler için kullanılması gereken kalıplar; kazaklar ve süveterler için v yakalı, boğazlı ya da bisiklet yakalı olanlardır. Ceket içerisinde fazla hacimli olmayan ve tek parça bir kıyafet tercih edilmelidir.
Deri ceketlerde esneme olanağı diğer dış giyim kıyafetlerine göre daha sınırlı olduğu için kalın kıyafetler tercih edilmemelidir. Ceket rengine yakın renkler giymektense daha zıt renkler tercih edilerek deri ceket daha ön plana çıkarılabilir.


Deri Ceket İle V Yaka Kazak Kullanımı
Deri ceket içine giyilen v yaka kazak üşümenize sebep olabilir. Bunun önüne geçmek ve daha uyumlu bir tarz ortay çıkarmak için bir atkı veya şal kullanmak çok yerinde olur.
Deri Ceket Rengi İle Kıyafet Seçimi Arasındaki Uyum
Deri ceket içerisine tercih edilecek kıyafetler ceketin renginden farklı olmalıdır. Örneğin siyah bir deri ceket kullanılıyorsa içine siyah renk bir kazak giymek çok boğucu bir görüntü ortaya koyar. Daha çok birbirini boğmayan ve zıt renkler tercih etmek deri ceketleri daha şık hale getirir.


Deri Ceket ve Sweatshirt Modası
Sonbahar ve kış aylarında deri ceketlerle spor bir tarz oluşturulmak isteniyorsa kapüşonlu sweatshirt üzerine deri ceket kullanmak doğru olur. Deri ceketlerin bazılarında kapüşonlu sweatshirt de bulunabiliyor. Farklı kombinler yapmak istiyorsanız ayrı kullanmak daha fonksiyoneldir.
Deri Ceket Kombinlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Deri ceket de diğer birçok kıyafet gibi yanlış kombinlendiğinde kötü durur.
Bu sebeple şu noktalara dikkat etmek gerekir;
• Deri ceket kendi bedeninizde olmalı, büyük veya küçük olmamalıdır.
• Deri ceketler daha çok jean pantolonlar ile tercih edilmelidir.
• Deri ceket ve kumaş pantolon kullanılmamalıdır.
• Ceketin yakasına göre içine giyilecek kıyafet yakası seçimi yapılmalıdır.
Bu detaylar dikkate alındığında genel olarak deri ceketler iyi bir görünüme izin verir. Geriye kalan tüm tercihler tamamen kişisel şekillenir.

Düşünceleriniz...

Emel Uğur Kırıcı

Emel Uğur Kırıcı

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST