Muhabbetinizi bekliyor!

KALEM Farkıyla...

Muhabbetinizi bekliyor!

Muhabbetinizi bekliyor!

Peygamber Efendimizin Rabbi ile konuştuğu anı biliyor musunuz? Yine Musa as.ın Rabbi ile sohbet etme hadisesini Kuran-ı Kerim’de hiç okudunuz mu? Sadece peygamberlerine has bir özellik değil bu. Rabbimiz Şura Suresi 51. ayette bakın ne diyor: “Allah bir insanla ancak vahiy yoluyla veya perde arkasından konuşur. Yahut da bir elçi gönderir de izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz ki O çok yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.” Ayete baktığımızda Rabbimiz mutlaka bizimle konuşuyor, konuşacak. Ben duymuyorum demeyin. Kulak kabartmıyorsunuz. Duymak için bir çalışmanız, ameliniz yok. Sizlere tavsiyem hızlıca, ertelemeden Üveys Veysel Karane Zikrine başlayın. Bu zikri yapan kardeşlerimiz mutlaka bir gün Rabbin hitabına erdirildiler. Sizler de duyabilirsiniz, sizler de yaşayabilirsiniz.
Peygamber Efendimiz miraca çıktığında Allah ile arası iki yay uzunluğu kadar oldu ve Rabbimiz ona sordu. Kulum bana ne getirdin diye. Şanlı Resulümüz de Rabbim sana sen de olmayanı getirdim “yokluk” getirdim dedi. Ne getirsem sana hediye olmaz, ne desem sana yakışmaz. Rabbimiz de bunun üzerine Peygamber Efendimize 3 şey hediye etti miraçta. Güzel koku, kadın ve namaz hediye verildi. Miraç hadisesi Kuran’da, İsra ve Necm surelerinde geçmektedir.
Musa as. ise Tuva Vadisi’ne geldiğinde Rabbi ona kelam etti. “Hani o çölde, gece yol alırken, bir ateş gördü uzaktan. ‘Durun!’ dedi, ailesine: ‘Bir ateş ilişti gözüme. Oraya doğru gideyim, belki oradan bir kor alıp size getiririm. Belki orada yolu bilen birini bulurum.’ Ateşin yanına varınca birden: ‘Mûsâ!’ diye nida edildi. ‘Haberin olsun: Senin Rabbin Benim!’ denildi. ‘Çıkar pabuçlarını hemen! Çünkü kutsal vâdidesin (yani:)Tûvâ’dasın sen! Peygamberliğe seçtim seni, öyleyse iyi dinle sana vahyedileni!’” (Taha Suresi 10-13. ayetler)
Rabbimiz Musa’ya, ayakkabılarını çıkar diyerek, dündeki yanlışlarından, gelecek endişelerinden kurtulup da gelmesini istedi. Kendinle beraber getirdiğin başka bir düşüncen olmasın. Şanlı Peygamber Efendimiz gibi bana yoklukla gel dedi aslında. Her türlü düşünceden, vesveseden uzak kalarak, dünya yüklerini arkada bırakarak gel. Sadece gel diyor Rabbimiz. Tüm kullarına seslenişi bu! Bana sevgi için gel, sevgini aşka döndürmek için gel, bana yakın olmak, benimle birlenmek için gel diyor. Arada aracı olmasın, biri olmasın, meta olmasın, düşünce olmasın. Yalın olarak gel, ayakkabılarını çıkar da gel, Muhammed Mustafa sav.’in geldiği gibi gel bana, boynunu önüne eğ de gel. Sana verdiklerimden ötürü sağa-sola bakınmadan gel. Hazinelerime, cennetine kanmadan gel. Yalnız benim için gel diyor. Daha ne desin!
Huzura varmanın en kestirme yoludur Üveys Veysel Karane zikri. O yüzdendir bu kadar ısrarımız. Sevginizi aşka döndürebileceğiniz kapı burası. Rabbinizle muhabbette kalmanın adresi burası. Ayrıntılı bilgi için www.veyselkarane.com sitesini lütfen inceleyin.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST