Ağzınızdan bal damlasın!

KALEM Farkıyla...

Ağzınızdan bal damlasın!

Ağzınızdan bal damlasın!

Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, hepimizin ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var. İnsanlar genel anlamda mutsuz ve huzursuz. Endişe ve kaygı içindeler. Kendilerini bir çıkmazın içinde görüyor çoğu ve çözüm yolu arıyor bu olumsuz duygulardan kurtulabilmek için. Ümidini yitirmiş insanlar, stresle beraber öfke taşkınlıkları yaşıyor ve kırıp geçiriyor..
Biz üveysler de diyoruz ki, asla ümidinizi yitirmeyin. Allah’ı tanımayanlar O’ndan ümitlerini kesenlerdir. Ayetlerinde yazıyor. Allah’tan ümit kesilmez, sabırla ve namazla Rabbinizden yardım isteyin, Allah sabredenlerle beraberdir diye.. Rabbim mazlumların yanında, kimsesizlerin, öksüz ve yetimlerin yanında. O sizleri duyuyor ve görüyor. Öyle bir zamanda yardımını gönderiyor ki “Pes!” diyorsunuz ve O’na olan imanınız kuvvetleniyor.
Ümidini yitirmiş, umutsuz kardeşlermize Üveys Veysel Karane zikrini tavsiye ediyoruz. Tam umutlarımızın söndüğü zamanda, an’da, bu zikir gelip bizleri buldu. İşte bu yüzdendir ki; ümidinizin bittiği, hatta bu dünyada yaşamak istemiyorum dediğiniz anda size seslenecekler. “gel kurtuluşun reçetesi burada, ümitlerinin yeşerdiği, hayata yeniden doğduğun yer burada” diyecekler ve sen topraktan çıkan tohum gibi, o küçücük tohum tanesinin güneş ve su ile buluşması gibi yeşereceksin. İnsanlar bu dünyaya bir değil, iki kere doğar. Bebek doğumunuz gerçekleştiğine göre, bu zikirle ikinci doğumunuz yani ruhunuzun doğumu gerçekleşecek ve siz daha ilk anda tarifsiz bir huzur yaşayacaksınız. Halbuki dün itibariyle yaşadıklarınızda bir değişim olmamıştır. Paranız yoksa yine yoktur, imtihanlarınız devam ediyordur ancak Allah kullarını öyle güzel yardımlarla kuşatıyor ki, bu yardımlar zikirle sizlere ilk anda duygu olarak geçiyor. Kendinizi huzurlu hissetme hali olarak. Ardından mutluluk ve sevinç hali. Rabbine daha çok güvenme hali başlar ve bu hal hızlıca artış gösterir. Sonra sizler belinizi büken sıkıntılardan bir bir kurtulmaya başlamışsınızdır.
Bir de bakmışsınız kendi sıkıntılarınız geride kalmış, bu sorunlar sizi oyalamaz olmuştur. Problemlerinizle baş etme yöntemini öğrenirsiniz. Bir ileri aşaması ise; her şey hallolmuş gibi siz başkalarının dertlerine derman olan tarafa geçmişsinizdir. Dündeki olumsuz konuşmalar şöyle dursun, herkese umut saçan tarafta olursunuz. Ağzınızdan bal damlar. Herkes sizle konuştuktan sonra pozitif düşünceler yaşamaya başlar. Bal damlatabilmek için, önce kendimizin bal olması lazım. Bal olabilmek için bal yemek, bal okumak, bal görmek, bal konuşmak lazım. Bunların hepsi zikrimizle size verilecek özellikler. Kuran okuma şevki artar, Rabbinizi daha çok tanımak istersiniz, dündeki sizi oyalayan ve mutsuzluk veren hallerden uzaklaştırırlar. Hem size ve hem de başkalarına faydalı olabileceğiniz bir pozisyona getirirler. Çok tatlı haller bu yaşatılanlar. Bal üstü kaymak ise uyguladığınız bu hallerle, karşı taraftaki kişinin de bal olmasına vesile olmak. Ne kadar güzel bir insan, ben de onun gibi olmak istiyorum desin ve o da bal olma gayretine girsin.
Bir kovanda milyon tane arı var ve her birinin görevi apayrı. Mamül ürün almak öyle sanıldığı gibi kolay değil, ancak İlahi düzen üzere olunursa, Allah’ın emir ve yasaklarına uyulursa aslında çok kolay. İnanın kısacık bir zikirle hayatınızın yeniden dizayn edildiğine şahit olacaksınız! Adres burada: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST