Ali Koç’tan gaf

KALEM Farkıyla...

Ali Koç’tan gaf

Ali Koç’tan gaf

Fenerbahçe’nin Başkanı Ali Koç, Bahçeşehir Koleji ile Fenerbahçe Beko arasında yapılan iş birliği anlaşmasında uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir cümle kullandı. Bahçeşehir Kulübü Başkanı Hüseyin Yücel’e, “Sizin de sağlam Beşiktaşlı olduğunuzu biliyorum. Hepimizin bir kusuru var. Benim de babam Beşiktaşlı” sözlerini ifade etti.

BAKAN BİR KONUŞTU BÖYLE OLDU
Yeni Zelanda Covid-19’la Mücadele Bakanı Chris Hipkins canlı yayında dil sürçmesi sonucu halka “dışarıdayken bacaklarını açmalarını” söyleyince sosyal medyada eğlence konusu olurken, sosyal medya kullanıcıları “bacaklarını aç” hareketiyle eğlenceli paylaşımlar yapmaya başladı

KİTAP SESLENDİRECEKSİNİZ DİKKAT
Sesli kitap uygulamaları son zamanlarda artmaya başladı. Bununla beraber seslendirmedeki kriterler de ön planda oluyor. Ses sanatçısı Nisan Kumru iyi seslendirmenin nasıl olması gerektiğini anlattı ve şöyle dedi: ” Dinleyen okuduğunuzu değil âdeta kitabı sizin yazdığınızı düşünmeli.”

ÇOCUKLARDA KONUŞMA KAYGISINI GİDERECEK 6 YOL
Çocukların özellikle topluluk önünde konuşma korkusu yaşadığı malumunuzdur. Bunun için kısa kısa birkaç önerim olacak.
1. Duygularını Doğrulayın
2. Tehlikeleri Doğru Anlamasını Sağlayın
3. Olumsuz Düşüncelerle Mücadele Edin
4. Derin Nefes Almayı Öğretin
5. Korkularıyla Adım Adım Yüzleşmesini Sağlayın
6. Profesyonellerden Yardım İsteyin

ÇANAKKALE BU SÖZLERİ KONUŞUYOR
Sami Er ile bir araya gelen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan adaylığı ile ilgili açıklamada bulundu. Adaylığı konusunda karşılaştığı en büyük eleştirinin “Yaş” olduğunu belirten Ülgür Gökhan; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve ABD Başkanı Biden’ı örnek verdi. Ülgür Gökhan, Büyükerşen ve Biden’a göre henüz genç olduğunu, sağlığı el verdiği sürece Belediye Başkanı olmak istediğini belirterek; “Yaşlandı filan diyorlar, ben onu kabul etmiyorum..” ifadelerini kullandı.

BU DOĞRU BİR KONUŞMADIR
“Nasıl ki biz bu mahalleye, ilçemize yatırım yaparken siyasi partinin hangisine oy verdiniz, kimsiniz demiyorsak, Türkiye’nin temel meselelerinde 85 milyonun beraber olduğu işi yapmak durumundayız” Bülent Turan

GÜNÜN SÖZÜ
Kalp bozulunca, akıl fukara dil ukala olur

Düşünceleriniz...

Gökhan Bayram

Gökhan Bayram

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST