Anıtkabir Sürüşü

KALEM Farkıyla...

Anıtkabir Sürüşü

Anıtkabir Sürüşü

Merhaba dostlar; 28 Eylül haftası çeşitli illerden bir grup motorcu dostlarımız ile Ankara’ya sürdük. Yaklaşık 1.500 km. yol yaptık Çanakkale’den birlikte sürdüğümüz motordaşlarımız ile. Aslında bu sürüş M.K.S.F. (Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu ) etkinlik  takviminde yer alan ve bu sene ikincisi gerçekleşecek olan bir sürüş olacaktı. Federasyon tarafından yapılan açıklama da Ankara Valiliği tarafından izin verilmediği gerekçe gösterilerek ‘’ Ata’ya Saygı Sürüşü‘’ etkinlik takviminden iptal edildiği bildirildi.

Bizim gibi yaptığı planı değiştirmeyen ülkemizin farklı illerinden değişik motosiklet dernek veya kulüp üyeleri ile aynı tarihte buluşmak için yollara çıktık, çokta iyi yaptık.Bu vesile ile  Ankara da bizim gibi dışarıdan gelen motosiklet kullanıcılarını karşılayan onlara her türlü yardımı yapan Ankara Motosiklet ve Kampçılık Spor Kulübü başkanı Sayın Orhan KESKİN ve değerli üyelerini de sonsuz teşekkür ederiz.

Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir ise her zaman ki gibi muhteşemdi. Hepimiz duygu yüklü anlar yaşadık ve tekrar tarihe tanıklık yaptık. Normal bir hafta sonu olmasına rağmen ciddi sayıda  tur otobüsü ile gelen özellikle Japon turistler, çok sayıda halk kabri ziyarete gelmiş olmaları ise ayrı bir güzellikti. Ölümünün üzerinden 81 yıl geçmesine rağmen hala insanların akın akın Anıtkabir’e gelmeleri ve bunun çocukları ile yapmaları Cumhuriyete ve Atatürk’e yapılan haksız ithamların karşısında duracak nesillerin yetişmesi bizleri fazlası ile mutlu etti.

Özellikle yakın tarihimizi bilmemiz ve çocuklarımıza da bunu öğretmemiz özellikle yeni ve sıkça değişen eğitim sisteminde aile büyüklerinin görevlerinin başında gelmelidir diye düşünüyorum. Çanakkale Şehitliği gibi, Anıtkabir gibi tarihimizi görsel ve belgeli olarak bize anlatan yerlerin bizce okullar tarafından da ilk ders olarak gezdirilmesi, anlatılması gerekir. Sevgi ile kalın…

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST