AYNI ŞEHRİN ÇOCUKLARI

KALEM Farkıyla...

AYNI ŞEHRİN ÇOCUKLARI

AYNI ŞEHRİN ÇOCUKLARI

Merhaba Dostlar; Gazetecilik denemelerimin daha yedinci yazısında geçen hafta sizler ile buluşamadık. Maalesef o hafta ki gündem ile ilgili yayın yasağına bende takılmış oldum. Böylece bu konuda da ilk tecrübemi yaşadım hepinizin affına sığınıyorum.
Bu haftaki yazımda zararsız bir gündem maddesine değinmek istiyorum. Eylül ayına girdiğimiz bu günlerde artık motosiklet festivallerinin ve etkinliklerinin de sonlarına yaklaşıyoruz. Bu hafta bizler Ç.A.S.M.A.K. ekibi olarak aynı şehrin Avrupa yakasında bulunan Gelibolu 1915 Motosiklet Derneğinde ki kardeşlerimizin etkinliğinde farklı şehirden gelen dostlarımız ile buluşma imkanına ulaştık.
Gelibolu 1915 Motosiklet Derneğinin Kalanora Otel tesislerinde düzenlemiş olduğu bu etkinlik biz Çanakkale Motosiklet tutkunları için gerçekten önemli idi. Bu sezon Çanakkale bölgesinde düzenlenen ilk etkinlik olması ayrıca derneğin resmi kuruluş tarihinin çok yeni olmasına rağmen başta başkanları,yönetim kurulu ve değerli üyelerinin çok iyi organize olmaları biz misafirlerin emniyetli,huzurlu ve neşeli bir ortamda eğlenmemizi sağlayan en büyük etkenlerin başında geldi.Ayrıca alanın şehrin dışında seçilmiş olması,ulaşımın kolay olması etkinliğe organizasyon olarak ayrı bir fark kattı.
Cumartesi günü yapılan motosiklet korteji ise gerçekten muhteşemdi. Etkinliğe katılan yüzlerce motosiklet tutkunu ikili sürüş ile (Fermuar düzeni) vatandaşların alkışları arasında güzel bir sürüş gerçekleştirdiler. Bu tür festival ve etkinliklere kamu ve belediyeler sahip çıktığı sürece yapılan bölgenin tanıtımına ve turizme olan katkısı yadsınamaz ölçüde olduğu bir gerçektir.
Bizlere çok büyük fedakarlık yaparak,emek harcayarak ev sahipliği yapan Gelibolu 1915 Motosiklet Kulübü başkanı İbrahim BARTIN olmak üzere yönetim kuruluna ve değerli üyelerine gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Bizlere harika bir hafta sonu yaşattılar.

Düşünceleriniz...

Tanju Çeliksoy

Tanju Çeliksoy

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST