Bacak Boyunu Uzun Gösterecek Giyim Püf Noktaları

KALEM Farkıyla...

Bacak Boyunu Uzun Gösterecek Giyim Püf Noktaları

Bacak Boyunu Uzun Gösterecek Giyim Püf Noktaları

Boyu uzun olmayan bayanlar, yapacakları giyim taktikleriyle daha uzun görünme şansına sahip olabilir. Burada önemli olacak doğru parçaları birbirleri ile kombin yapmanızdır. Bacak boyunuzu birkaç cm kadar daha uzun göstermenizde, kıyafetlerin yardımı olacaktır. Fakat burada kıyafet seçimlerini doğru şekilde yapmalısınız. Aksi taktirde yanlış kombinlemeler görsel anlamda daha kötü görünmenize yol açabilir.
Yazımızda bacak boyu uzun gösterecek giyim püf noktalarına dair bilgilere yer veriyoruz. Daha fit ve uzun görünmek amacıyla hangi yollara başvurmalısınız gelin bakalım. Öncelikle maddeler halinde inceleyelim.
• Yüksek belli ve kalın kemerli etekler tercih etmek
• Siyah çorap ve siyah topuklu ayakkabı giymek
• Uzun diz altı ya da diz üstü çizme giymek
• Dikey çizgili pantolonlar/taytlar/etekler/elbiseler gibi çizgili kıyafetler giymek
• Yüksek topuklu pump ayakkabılar ve bot ve çizmeler giymek
• Kalem etek ya da ayakları örten maxi etekler giymek
• İspanyol paça ve bol paçalı uzun pantolonlar giymek
• Ten rengine yakın tonlarda topuklu ayakkabı ve botlar giymek
• Yüksek belli mini etekler giymek
Bacak Boyunu Uzun Gösterecek Kıyafetler
Bacak boyunu uzun göstermenize yardımcı olacak birçok kıyafet bulunur. Bunların başında en çok sevilen İspanyol paça pantolonlar geliyor. Yüksek belli İspanyol paça pantolonlar, bacak boyunuzu daha uzun şekilde göstermeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda fit görünmenize yardımcı olacak ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
İspanyol paçalı yüksel bel pantolonları kullanırken, üzerine blazer ceket veya bluz giyebilirsiniz. Bacak boyunu uzatma konusunda engel çıkartacak olan uzun hırkalardan kaçının. Çünkü tercih edeceğiniz uzun hırkalar, İspanyol paçalı pantolonunuzun görünümünü kapatmış olur. Böylelikle fiziğiniz tam manasıyla ön plana çıkmamış olacaktır.
Dikey Çizgili Kıyafetler Kullanın
Boyunuz kısaysa daha uzun göstermek istiyorsanız, dikey çizgili kıyafetler en doğru tercih olacaktır. Çünkü dikey çizgili şekilde tasarlanmış olan kıyafetler, boyu daha uzun göstermeye yardımcıdır. Aynı zamanda fazla kilolu olanların da tercih etmesi gereken yollardan biridir. Dikey çizgi tasarımları hem zayıf hem de uzun gösterme konusunda son derece etkilidir. Fiziğinizi daha iddialı bir hale dönüştürmeye kararlıysanız o zaman yapmanız gereken ise dikey çizgili kıyafetlere başvurmanız olacaktır. Başvuracağınız bu yol sayesinde hem ideal görünüme kavuşmuş olur hem istediğiniz şıklığı açığa çıkarmış olursunuz.
Tek Renk Kıyafet Seçilmelidir
Daha uzun görünümü elde etmek istiyorsanız, birden farklı renkleri bir araya getirmek yanlış olacaktır. Bu hareketi gerçekleştirdiğiniz zaman ne yazık ki istediğiniz sonucu göremezsiniz. Boyunuzu daha uzun gösterme püf noktalarından biri de tek renk seçimi yapılmalıdır. Elbiselerde, etek, tunik ve benzeri parçalarda seçim yaparken, tek renk özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bacak boyunu uzatmak içinde kesinlikle bacakları saklamamalısınız.

Düşünceleriniz...

Emel Uğur Kırıcı

Emel Uğur Kırıcı

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST