Başkan 7 ay önce söz verdiği gemiyi yapmış vallahi maşallah..

KALEM Farkıyla...

Başkan 7 ay önce söz verdiği gemiyi yapmış vallahi maşallah..

Başkan 7 ay önce söz verdiği gemiyi yapmış vallahi maşallah..

Valla alem adam şu Gökçeada Belediye Başkanı..
Bi hayal kurmuş ve bunu sosyal medya hesabından 21 Nisan 2022’de ilan etmiş.
Yani 7 ay önce..
Detayına girmeyeceğim; linki yazının sonunda paylaştım; merak edenler sayın başkanı dinler..

Başkana hayalperest diyesim geliyor ama demiyorum. Hayal kurmak insanın doğasında var; üstelik herkes hayal kurmalı. İster gerçekleşecek hayal olsun ister beyin fırtınası..hayal kurmak psikolojik olarak da acayip iyileştirici etkiye sahiptir..
Mutluluk ilacı gibi..

Başkan bi proje hazırlamış, kendisi öyle diyor ve anlatıyor.
Gemi alacakmış, limanlar rehabilite edilecekmiş, uzun vade borç bulunacakmış, online rezervasyon yıl boyu yapılacakmış..
Anlayacağın falan filan anlatmış..
Güzel..
Peki o zaman bi sorucuk soralım..
Proje hangi aşamada; 21 Nisan 2022’den bu güne kadar alınan mesafe gerçekleşebilme ihtimali göz önüne alındığında (son aşama) yüzde kaçtır..mesela; uzun vadeli finansın sağlandığını falan anlayabilir miyiz bu acıkmadan. Öyleyse bugünün tarihiyle gemi nin alınması eli kulağında.
Yoksa yoksaaa..hayır hayır olamaz sözü edilen gemi Gestaş feribotuyla getirdiğin kayıkcık mıydı..aman allahım inanamıyorum..
Gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum..

Meraklısına:
Yanıt beklemiyorum, muhteremin paşa gönlü bilir, ister yanıtlar ister kulak arkası yapar..

Şimdi neden bunu yazıyorum..
İki gündür yazmamak için kendimi tuttum. Başkan gemi alacağım, limanları rehabilite edeceğim, bu işleri adadan yöneteceğim, online rezervasyon yapacağım falan derken 7 ayda maşallah gemiyi almış mı desem, marangoza yaptırmış mı bilemedim..

Bu büyük bir başarı..
Demek ki; başkan 7 ay düşünmüş taşınmış ve kafasında bi senaryo yazmış..
Bunu da tasarlarken başkanın iç sesine tercüman olayım sevgili okur..her şey senin için aziz okurlar.
Başkan ‘ülen o kadar attık tuttuk, marangoza bi kayıkçık yaptırayım da Gestaş iskelesinde karadan yürüteyim, şovumu yapayım namım yürüsün’ demiş midir..
Bence tam da böyle demiştir..

Sayın başkan siyasi şov yapmak istedi..
Oldu ya da olmadı; orası halkın bileceği bişey..
Keşke bana sorsaydı bu şovunu yaparken. Çok alındım ama gene de başka sefer yapacağı şovu için tüyo vereyim..
Madem 7 ayda marangoza bi kayıkcık yaptırdın; bari biraz cesaret et de Gestaş’ın feribotuyla geleceğine o kayıkla gel ki; Gökçeada için neleri göze alabiliyorsun görelim cesaretini..

Eylem dediğin böyle olur..
Kayığı yükleyip gelmek kolay; zor ve emek isteyen o kayıkla yürek (!) çekerek gelmek.

Meraklısına: Yılını hatırlamıyorum ama 2000’li yılların ilk yarısı olabilir. Troyalıların Akdeniz üzerinden Pomezia kıyılarına çıkışını sembolize etmek için kayıkla İtalya’dan çıktığı yolculuğu Çanakkale Yat Limanında bitirmişti bir maceraperest..dersen ki; troyalılar Pomezia kıyılarına mı çıkmış valla ben maceraperest adamın yalancısıyım. Muhtemelen bu maceranın kayıtları Çanakkale Belediyesinde vardır..

Müthiş değil mi. Başkan’dan böyle bir performans beklemiyoruz ama bir daha ki; eylemi için kayıkla kürek çekerek Çanakkale’ye gelmesini istiyorum. Bu daha anlamlı ve emek harcanmış bir eylem olur. Bunu bir de videoya çekersin; hatta canlı yayın yaparsın denizle konuşa konuşa gelirsin ve tarihe geçersin. TV’ler ile canlı bağlantı yaparsın; eylemin etkisi tavan yapar..

Meraklısına: Aslında bugün bir zeytinyağı hikayesini yazacaktım. Bölgemizin zeytinyağı bazı kişilerce katledilirken; acayip hilelerle mahvedilirken genç bi insanın zeytinyağını yüceltmek ve dünyaya sunmak için nasıl çaba harcadığını anlatacaktım ama o da haftaya kalsın..

Başkan’ın sosyal medyasından yayınladığı konuşması:
https://www.facebook.com/unal.cetin.395/videos/742753397082414/

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST