Bayramım İmdi! Bayramım İmdi!

KALEM Farkıyla...

Bayramım İmdi! Bayramım İmdi!

Bayramım İmdi! Bayramım İmdi!

Hacı Bayram Veli Sultanımızın dediği gibi, bayramımız var. Çanakkale’mizin yarın bayramı var sevgili okurlar! 25 haziran cumartesi günü, Rabbim üveyslere bayram yaşatıyor. Ülkemizin dört bir yanında üveysler, şehitlerimizi ziyarete geliyor. Davet var şehitlerimizden. “Biz sizi bekliyoruz, hadi gelin, bekletmeyin, sizi çok özledik” diyorlar. Bu çağrı, hem Çanakkale’mizde yaşayan üveyslere, hem de diğer illerden gelecek olan üveys kardeşlerimize yapılmıştır. Bu davete icabet edilmez mi hiç! Üveysler akın akın Çanakkale’mize gelmez mi hiç! Gelemeyenler yansın, içli içli yansın. Rablerinden dilesinler, “Rabbim beni de götür, ben de şehitlerimize gitmek istiyorum” desinler. Hesap kitap yapmasınlar. Olmayanlar oldurulur. Siz yeter ki O’ndan isteyin. İzin vermeyen eşinizin dili lal olur, paranız yoksa sizi bulur, tüm engeller kaldırılır ve sizi, talep edip isteyenleri, yüzünü Rabbine dönenleri alıp getirirler. Yeter ki sizin niyetiniz salih olsun.
Yazarken bile coşuyorum, heyecandan ellerim titriyor. Sizleri de, şu anda bu yazıyı okuyan siz kıymetli kardeşlerimizi de bu geziye davet ediyorum. Ben üveys değilim demeyin. Hepimiz kardeşiz. Çanakkaleli olup da, burada yaşayıp da şehitlerimizi ziyaret etmeyen o kadar çok kişi tanıyorum ki! Bu bize yakışır mı? Onları rahmetle, minnetle, sevgiyle, edeple anmak gerekmez mi? Bizler için can verenlere hediyeler göndermek gerekmez mi? Yanlarına gidip, onlarla hemhal olmak gerekmez mi?
Çanakkale üveysleri ve diğer illerden gelen kardeşlerimizle beraber, yarın sabah 07:00 feribotu ile Eceabat’a geçiyoruz. Orada hep beraber toplandıktan sonra, şehitlik gezimiz başlayacak. Öğleye kadar ziyaretlerimizi bitirip, öğleden sonra da söyleşi yapmayı düşünüyoruz. Mutlaka gelin. Sizler de bu kocaman aileye katılın. Sevginin, sevmenin tadına varmak için gelin. Sevemem, sizi tanımıyorum derseniz eğer, bizlerin kardeşliğini izlemeye gelin. Sevgi seli nasıl akıyor, üveyslerin yüzündeki mutluluğu görün. Edeplerine bir bakın. Açık bir davettir. Buyrun, söyleşimizde çayımızı içmeye gelin.
Üveys Veysel Karane zikri nasıl yapılır ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST