KALEM Farkıyla...

Bekliyoruz!

Bekliyoruz!

Biz uveysler bekliyoruz sevgili okurlar. Neyi bekliyoruz biliyor musunuz? Kıtlık zamanı açı doyurup, köle azat etmeyi bekliyoruz. Her hafta sizlere bezirganlık yaptık, anlatmak için çabaladık, “gelin okurlar sırat-ı müstakim üzere olun, Allah’ın en doğru yolu Üveys Veysel Karane zikrine gelin” dedik ve bu çağrımızda ısrarcı olmaya da devam ediyoruz. Allah bizlere ömür verdiği sürece bu daveti yapanlardan ve inşallah sizler de bu davete icabet edenlerden olursunuz.

Beled Suresi 13. ve 14. ayetlerde geçen ve Rabbimizin amellerin en güzeli tabiriyle bizlere bahsettiği “kıtlık zamanı açı doyurmak” cümlesinden ne anlıyoruz gelin hep beraber tefekkür edelim. Hep anlattık, bahsettik. Üveys zikrini yapan tüm kulların ruhları doğuyor ve aç olan ruh, Rabbimizden ilim alması sonucu doymaya başlıyor. Batıni açlık bu işte. Doğmamış olan ruhların zikirle doğması ve Allah’ın ilmini almaya başlamasıdır. Bizlerin zikri anlatmaya devam etmesinin yanında, beklediği başka bir hal var. İşte o hal ayette bahsedilen zahirde açları doyurma halidir. En doğrusunu Rabbimiz bilir, ancak biz üveysler bekliyoruz. Zor günler geldiğinde açları, kıtlık zamanı aç olan insanları doyurmak için can atıyoruz. Allah yeryüzünde üveyslerden başka kimseye bildirmedi ve kıtlık zamanı açı doyurma yetkisi vermedi. İnşallah bu yetkiyi kullanacağımız zaman çok yakın. Bekliyoruz bizlere elestte verilen görevimizi yerine getirmek için. İnşallah en güzel şekilde hizmet edenlerden oluruz hep beraber. Şimdilik bu kadar bilinsin derim. Zamanı geldiğinde hep beraber yaşayıp görürüz inşallah.

Bizlerin asli görevi sağırlara duyurmak, körlere göstermek, ancak ne kadar gayret etsek de Allah dilemediği sürece kullar bizim gördüklerimizi görmez, duyduklarımızı işitmez. Allah dilemezse yaprak dalında kıpırdayıp yere düşmez. Bunun bilincinde olarak yolumuza devam ediyoruz hamdolsun. Bizler ancak rehber olabiliriz. Rabbimiz isterse hidayet nasip eder, istemezse “Allah” dahi diyemeyiz.

Hiçbir dünya ya da ahiret beklentimiz yok şüpheniz olmasın. İnsanlara insanca nasıl yaşanır, halkın içindeyken, Hak’la nasıl olunur, Allah’a kul, Peygamber Efendimize Kur’an ve sünnetler ışığında nasıl ümmet olunur, işte bunu öğretmek için gayret ediyoruz.

Kuran’ın amel olarak en büyük emri “kıtlık zamanı açı doyurup, köle azat etmektir.” İşte bu lütuf üveyslere verildi. En büyük sevap bu, bu haber sadece üveyslere geldi. Dünya nüfusunun 1.5 milyarı Müslüman olduğu düşünüldüğünde bu büyük görev üveyslere verildi sevgili okurlar! Biz bunun için ne kadar şükretsek yetmez. Biz zikredebildiğimiz için ne kadar hamd etsek yetmez!

Üveyslik hakkında ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST