Bence Ülgür Gökhan’ı asalım..

KALEM Farkıyla...

Bence Ülgür Gökhan’ı asalım..

Bence Ülgür Gökhan’ı asalım..

Şu Çanakkale siyaseti ilginç..

Efendim Ülgür Gökhan’a çakmadan, onun adını geçirmeden siyaset yapmak neredeyse imkansız hale gelmiş..

Ülgür Gökhan’a çak gerisini merak etme..

Neymiş efendim..

Ülgür Gökhan’a çakacaksın ki; şehir seni konuşsun.

Şimdi; oturduğun yerden hafifçe MHP İl Başkanına doksandan çaksan kimse duyar  mı.

Vay canına azizim’ diyen çıkar mı..

Sinek vızıltısı olur..

Hiç ilgisi olmasa bile bi şekilde Ülgür Gökhan ismini geçirmek her siyasetçiye avantaj sağlıyor (!)

Durumu böyle okuyan bir daha düşünsün derim..

Ülgür Gökhan’a eveleyip geveleyip laf sokmak karşılık bulmaz..

Bazı insanlar siyaseten olmasa bile toplum tarafından koruma altındadır. Onunla didişmek, ‘şekerim koltuğu bıraksın artık’ demek yetersiz kalabilir..

Zaman her şeyin ilacıdır.

Siyasette toplum seni ummadığın yerlere sürükleyebilir..

Meraklısına not 1:

Bakınız Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ilk geldiği yıllarda Ülgür Gökhan ile selfi yaptı. Sonra karşılıklı ziyaretleştiler. En sonunda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan.. sayın Turan’ın aracına binince hemen durum köpürtüldü..

vıdı vıdı vıdı’

Azizim adamın hayatı siyasetin içinde yoğruldu. Bilmiyor mu parti değiştirmek boş iştir. Bu sorunun sorulması, dedikodusu bile dedikodu olmaz. Geçiniz bunu, karşılık bulmaz aksine Ülgür Gökhan’ı güçlendirir.

Neymiş..

Efendim Nejat Önder’den sonra Ülgür Gökhan da Ak Partiye  geçermiş mi..

Azizim biz değil miyiz şehirde gerilim olmasın. Siyaset barışık yaşasın. Politikacılar üretkenliklerini şehrin hayrına kullansın. Toplum gerilim istemiyor’ diye yıllardır yardıran..

Eeee..

İki önemli siyasetçinin birlikte üretkenlik yaratmak için bi araya gelmesi nasıl oluyor da ‘aha geçiyor mu yoksa’ noktasına geliyor… bilakis iki ismin bi araya gelmesi şehir açısından çok güzel. ‘Öyle değil mi Ayten’ diyeceğim sen şimdi ‘Ayten kim’ diyeceksin..

 Düşündüm taşındım çözümü buldum..

Biz Ülgür Gökhan’ı asalım… problem gibi görünen kıskançlıkları hayatımızdan çıkaralım.

Nasıl ama..

Ülgür Gökhan Ak Partiye geçer miymiş..mış muş bunları geç. Bundan kimseye ekmek çıkmaz.

Şimdi seni asıl tehlikeli olabilecek yıllardaki yaşanmışlığa götüreceğim.

Yaşı 50’nin üstünde olanlar hatırlayacak; genç kuşak tarihin solmuş bir yaprağına not düşecek.

Yıl 1980..

Darbe olmuş. Koltukta bu şehrin en kuytusuna bile sosyal demokrasi rüzgarını götüren rahmetli Reşat Tabak Belediye Başkanı. Darbeciler şak bir gece yarısı görevden aldı..koca usta 1968 yılında seçimle geldiği koltuktan darbeciler tarafından kaldırıldı..

Yıl 1984..

SHP (CHP darbeci generaller tarafından kapatıldığı için sosyal demokrasi bu parti üzerinden oyun kuruyordu)  Reşat Tabak’ı aday yapmadı..

Şehrin önemli isimlerinden (ne yazı ki 2017 kışında 101 yaşında iken kaybettik) çok kıymetli İzzet Melih Dilmaç SHP’nin adayı oldu.

Demokrat Partinin adayı sanırım yine rahmetli, şehrin renkli simalarından Faruk Semizoğlu (şu an Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun babası).

Anap’ın adayı ise henüz 29 yaşında genç mimar Orhan Uğur’du..

Eski Başkan Reşat Tabak partisi tarafından aday yapılmayınca bağımsız aday oldu..

Bu gelişme Orhan Uğur’u 29 yaşında Çanakkale Belediye Başkanı koltuğuna oturttu.

Meraklısına not 2:

Açıkçası rahmetli Orhan abiyi çok severdim. Güzel insandı. Neredeyse haftada 2 kez gazeteye gelirdi. Siyaset konuşurduk. Şehri konuşurduk. Bazen de kuru fasulye yemeye ona giderdik. Çok genç yaşta ayrıldı aramızdan..

Sadede gelelim..

Ülgür Gökhan ön seçim olmazsa aday olmayıveririz’ demiş ya..

Siyasette bu günden yarına hiçbir şeye kesin gözüyle bakamazsın. Siyaset acayip bi mecra. Asla dediğin şeyler bir de bakmışsın oluvermiş. Şeytan doldurur mazallah. Bir de bakmışsın Ülgür Gökhan bağımsız aday olmuş.

Bilmiyoruz. Bu ihtimali bu günden Ülgür Gökhan dahil kimse bilemez.

Nasıl ki; İl Genel Meclisinde şak diye Nejat Önder döndü iktidar Ak partinin oldu. Oysa CHP seçime garanti olarak bakıyordu.

Meraklısına dip not:

Ülgür Gökhanın Ak Partiye geçme ihtimali neredeyse sıfır..kanımca mümkün değil ama bağımsız aday ihtimali 37 yıl önce yaşanmış. Tekrar yaşanır mı. CHP bu ihtimali gözardı etmemeli. Siyasetin akışını bu günden yarına yazamazsın..

Meraklısına kıyak:

Nejat Tabak’ tan (Reşat Tabak’ın oğlu) edindiğim bilgiye göre o seçimde Reşat Tabak 4000, İzzet Melih Dilmaç 2800 oy aldı. Seçimi kazanan Anap’ın adayı Orhan Uğur 5000 oy ile Çanakkale Belediye Başkanı oldu. Nejat Tabak, Demokrat Parti adayı Faruk Semizoğlu’nun aldığı oyu hatırlayamadı.

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST