Bir Zamanların Yıldızları Ve Konuşma

KALEM Farkıyla...

Bir Zamanların Yıldızları Ve Konuşma

Bir Zamanların Yıldızları Ve Konuşma

Değerli dostlar, hayatımızdan kimler kimler geçti. İsterseniz bir nostalji turu yapalım. Ünlülerin eski ve yeni fotoğraflarını paylaşarak, konuşma pespektifinden zamanda seyahat edelim.

Korhan Abay – En iyi sunucu 66 yaşında

Fransızca ve İngilizceyi anadili gibi konuşan, buna ek olarak Rusça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve İsveççe de bilen ve tüm bu dillerde sunuculuk yapabilen ülkemizde tek, dünyada da ender rastlanan insanlardandı. Şimdilerde özel organizasyonlarda sunuculuk yapmaya devam ediyor.

Sezen Cumhur Önal – Türkiye’nin ilk VJ’i

“Çikolata renkli şarkıcı” ve “kadife sesli sanatçı” tanımlamalarını hayatımıza sokan Sezen Cumhur Önal yıllarca sunduğu Müzik Yelpazesi TV programıyla hatırlanır. Türkçe’yi çok iyi konuşması ona Türk Dil Kurumu Onur Ödülü’nü getirmiştir.Yaşayan efsane hala söyleşilerde ve sempozyumlarda birikimini paylaşmaktadır.

Jülide Ateş  – Dil Kurumu Onur Ödülü Sahibi

1990 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra eğitimine devam etti, sonra da azmetti ve 2018 yılına kadar sürecek olan 27 yıllık haber spikeri kariyerine başladı. 2000 yılında Türk Dil Kurumu’ndan “Onur Ödülüne” layık görüldü. Şu aralar kendine ve kızına zaman ayırıyor.

Cem Özer – İlk Talk Şovcu

1991 yılında Laf Lafı Açıyor programıyla Türk televizyon tarihini ilk kez talk şov formatıyla tanıştıran Cem Özer yıllar boyunca her cuma akşamı halkı ekrana kitlerdi.Şimdilerdeyse eşi Pınar Dura’yla Bodrum’da beach işletmektedir.

Cem Ceminay –  Konuşmasıyla Milyonların Hayranlığını Kazandı

Özel radyoların şaha kalktığı 90’larda Power FM’de Cem Ceminay adındaki DJ piyasaya bir çıktı, dönemin gençleri anında onu taklit etmeye başladılar. Yuvarlayarak söylediği kelimelerle ve yaptığı gözlemlerle milyonların bayıldığı bir adama dönüştü. Radyo programcılığına devam ediyor.

Can Gürzap – Türkçe’yi Güzel Konuşmanın Hocası

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun kurucu müdürü de olan Can Gürzap birçok önemli tiyatro oyununda oynadı ve yönetti. Sinema filmleri ve televizyon dizilerinde de rol alan Can Gürzap’ın dile olan hakimiyeti ona Türkçeyi En İyi Kullanan Tiyatro Sanatçısı ödülünü de getirdi.3 kitabı yayımlanan sanatçı günümüzde diksiyon ve etkili konuşma atölyeleri yapıyor

Rüştü Asyalı – Keloğlan Artık Türkçe Öğretiyor

Tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen, rejisör, senarist, seslendirme sanatçısı, Devlet Tiyatroları’nın pek çok bölümünün eski genel başkanı.73 yaşında hala sanatla iç içe olan Rüştü Asyalı Başkent İletişim Akademisi’nde Diksiyon ve Seslendirme dahil, birçok dalda ders veriyor.

Çiğdem Tunç – Unutulmaz Ünlü Sunucu

Üniversitede Radyo-TV bölümünü bitiren ve ağzını yayarak konuşan gençlerin örnek alması gereken muhteşem diksiyona sahip “mektepli” bir sunucu. Tiyatro, müzikal, film ve dizilerde rol alan usta bir oyuncu. Artık kendi tiyatrosunun genel sanat yönetmenliği yapıyor ve oyunculuk workshopları düzenliyor.

Erkan Yolaç – Kıvrak Zekalı Konuşmacı

Usta sunucunun kıvrak zekasıyla yaptığı kelime oyunları kendinden en emin yarışmacının bile en nihayetinde yasak kelimelerden olan Evet veya Hayır demesine neden olurdu.Artık sadece özel programlarda rastladığımız sunucuyu tekrar ekranlarda görebilsek keşke.

Düşünceleriniz...

Gökhan Bayram

Gökhan Bayram

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST