Bitpazarında tikky siyaset..

KALEM Farkıyla...

Bitpazarında tikky siyaset..

Bitpazarında tikky siyaset..

Aaah Ayten ah; bazen sana küsüyorum mahsustan.
Bir mevzu var ki; sana ne diyeyim, nasıl anlatayım..
Kaçınılmaz gerçeklikle durumdan vazife çıkaracağım; üzülmezsin değil mi.?

CHP İl ve Merkez İlçe Başkanı her Perşembe kurulan bitpazarını gezmiş. Meğer orada yoksulluğun dibini görmüşler. Vay canına; yoksul edebiyatıyla con con (*) siyaseti.
Hay ben sizin..
Yahu arkadaş biri bu parti başkanlarına bitpazarlarının bir kültür olduğunu, ruhu olduğunu anlatsın.
Bu pazarlar dünyanın her yerinde kurulur ve son derece güzeldir..çok önemli, çok ünlü ve çok zengin kişiler müdavimidir. Bitpazarı deyip geçme. Meseleyi biraz gerçeğe yaklaştıralım; bu kültürün adı flea markets’dir. Şimdi bu kafaya göre bitpazarı yoksulluğun dibi oluyorsa Vintage ortaya karışık yoksulluk mu..

Bitpazarının ruhunu bilmeden yoksulluk üzerinden politika üretirsen ben sana tikky siyasetiyle ancak nefret kazanırsın derim.. Üretmeyen, çözmeyen con con siyaseti kimseye bi şey kazandırmaz.
Bilakis..ben bitpazarını destekliyorum. Bitpazarlarının bir hiyerarşisi vardır. Bu pazarlara gittikçe, yaşadıkça merdivenin basamaklarını yukarıya doğru teker teker çıkarsın.
Sen bitpazarına yoksulluğun dibi olarak bakarsan olmaz. Bit pazarları ekonomik ihtiyaçtır, geri kazanımdır, dönüşümdür. Sayın CHP İl ve İlçe Başkanları bitpazarının yeri iyi değil, mutlaka buna yerel yönetim olarak bir çözüm bulmalıyız, ürünlerin daha iyi sergilenebileceği iklim yaratmalıyız, geliştirmeliyiz diyeceği yerde şunları söylemiş..

-Her perşembe kentimizde kurulan Bit pazarına İl Yönetimi ve Merkez İlçe yönetimimizle giderek yoksunluğu, yoksulluğu, zor şartlarda yaşamını idame ettirmeye çalışanları gözlerimizle görerek şahit olduk. Pazara çıkan vatandaşlarımızla, alışverişe gelen halkımızla güzel sohbetler gerçekleştirdik. Sohbetimiz ne kadar güzelse, anlattıkları o kadar acı. İşler bozuk, alışveriş zayıf… Değişimin şart olduğunu belirten vatandaşlarımız umudumuzu daha da yeşertti-

Sayın İl Başkanı Metin Ümit Ural..
Sayın Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte..
con con edasıyla bitpazarında seyirterek; bu kültürü tek başına yoksulluğa bağlayıp küçümsemek tikky siyasetidir. Uyarayım tikky bu türden ruhu olan yerlerde sökmez..kibir algısı yaşarsın ki; aman allah en kötüsü de budur..

Meraklısına:
Bitpazarları neredeyse dünyanın her şehrinde vardır; hatta sana kıyak olsun, evinin önüne bi tezgah açıp kullanmadığı eşyalarını insanlar satabilir veya takas yapabilir. Dünyada durum buyken sayın siyasetçilerin yaşadığı kafaya bak..
O zaman Almanya da yoksul..
Londra dersen of of yoksulluğun ötesi neyse oraya geçmiş..her yer bit pazarı.
Amerika’yı ağzına bile alma.. geberiyorlar alimallah yoksulluktan.
Fransa..
Japonya..vay hallerine..
Son bir kıyak ile yazıya nokta koyayım. Marakkeş bitpazarı; yeme de yanında yat. Hiçbir markette, AVM’de bulamayacağın pek çok şeyi orada bulabilirsin. Keza İstanbul; bit pazarı konusunda yeni yeni canlandırıyor; emin ol dünya ile yarışacak noktaya gelecek..
Velhasıl Ayten sözüm sana gibi anlama. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla..

2 numaralı meraklıya not: Sen şimdi durduk yerde kız kim gelin kim diye diye miden şişer. Seni aydınlatayım, hiç kimse. Laf olsun diye yazdım. Nokta.

(*) con con, tikky anlamında kullanılmıştır, aydınlatmayı ve yanlış anlaşılmayı önleme isteğimle içgüdüsel reflekstir..sakın ola ki; Ayten durumu yanlış yerlere koymayasın..alınırım bak..

Düşünceleriniz...

İlker Yurttaş

İlker Yurttaş

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST