Biz Kimiz? (II. Bölüm)

KALEM Farkıyla...

Biz Kimiz? (II. Bölüm)

Biz Kimiz? (II. Bölüm)

Üveysler ASLA AMA ASLA herhangi bir siyasi düşüncenin savunucusu, herhangi bir topluluğun devamı veya dünyalık menfaat içeren (para toplamak, hayır hasenat işleri yapmak, belli bir görüşü savunup menfaat toplamak gibi) herhangi bir olayın içinde olmadı, bundan sonrada olmayacaktır.
Bizim gruplarımız O ALEM’ den aldığımız ilimleri paylaştığımız, Allah’a iyi bir kul, Peygamber Efendimize layık bir ümmet olmak adına bilgilerimizi, deneyimlerimizi ve tecrübelerimizi paylaştığımız İLİMHANE’ mizdir. Bir kardeşimize A harfi öğretilmiştir, diğeri o gün B harfini öğrenmiştir, bir başkası C harfini tefekkür etmiştir… biz hepimiz böylece ALFABEYİ birbirimizden Allah’ ın öğrettiği en güzel ve kısa yoldan öğreniriz. Bunun için gruplarda ders yapar Allah’ ın bize verdiği ilmi hem infak ederiz hem de varsa yanlışlarımız bunları düzeltmeye çalışırız.
Üveys olduğunu söyleyen biri;
Eğer hala sizden dua istiyorsa,
Eğer hala sizden birine yardım için para istiyorsa,
Eğer hala cüz okumanızı istiyorsa,
Eğer hala salavat zincirlerine katılmanızı talep edebiliyorsa,
Eğer hala size siyaseti empoze etmeye çalışıyorsa,
Eğer hala bir mesajı birçok kişiye göndermenizi ve bu işin sevabının fazlalığından bahsediyorsa,
Eğer hala sizi haklı veya haksız eleştiriyor ve yargılıyorsa…
BİLİNKİ; bu kişi henüz ÜVEYSLİK nedir tam anlamamış. Hala nefsin elindeki aklı hakim vaziyette beden ülkesinde. İnşallah zikre devam ettikçe, tefekkürlerini yaptıkça, Kur-an ve Sünnet’ e sarılıp Marifet’ i ve Üveysliği daha iyi anlamaya çalıştıkça anlayacaktır ileride.
Yazının devamı haftaya..
Ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Düşünceleriniz...

Berrin Alaca

Berrin Alaca

Tüm Yazıları

Son Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST